Ana içeriğe atla

Yeniyılda Yeni Dilekler ve Olması İstenmeyenler.


Efenim, elimden mendilin eksik olmadığı bir haftasonu geçirdim. Hatta dün akşam bile öyle idi. Ama gelin görün ki, şuan pek öyle değil. Sanki burnum, patrondan çekinircesine akmıyor. Ama yine ama, ben resmen donuyorum. Bir türlü ısınamadım. Anca anca kemiklerim ısındı desem yeridir. Birde mide ağrısı çektim ki sormayın. Ya Allah bismillah, haftaya da böylece başladık işte.

E birde dedim ki, haftaya madem pek içaçıcı başlamadım. İç açıcı bir yazım olsun.

Bu da nasıl olsun? E bir mim varmış. Gelmiş ayağıma kadar. Bende tüm iyi niyetimle tüm iyi dileklerimi “yeniyıl dileklerim” mimiyle yazayım.

Aslında herkesin yeniyıl dileği kısmende olsa aynı. Önce sağlık. Şu bilinen söz gibi, herşeyin başı sağlık. Sağlık olsun da gerisi gelir vesselam. Ama bazen gelmediği de oluyor açıkcası. Bizde bu yeni yıl için, gelen bir yıl dileğinde bulunalım bari. Herşey gelsin. 13 gibim uğursuz olmasın. Ki aklıma geldikçe düşünür oldum. Şu 13 rakamına takanlar, koltuğun bile 13 olanına oturmayanlar, 2013 yılında nerde nasıl yaşayacaklar acaba? Kabus gibi, hep bir 13 olacak. Komik.

Ve mimlerden gitmişken bende hepsi bir arada olsun bari dedim. İkinci bir mimi de araya sıkıştırmaya karar verdim.

O da blog dünyası ile ilgili.

“Blog listemde görmek istediklerim/istemediklerim.” mimi.

Şimdi geçenlerde tivitırda sormuştum ama cevap alamamıştım. Bunu da kimsenin bilmediğine hükmettim. Yoksa o 70 kişinin duyarsız olduğunu düşünmem katiyette.

Neyse...

İşte, ben görmek istemediğim şeyi silerim. Hayatımdan çıkarırım. Bu konuda iyiyimdir. Birinin hayatına girmeyi pek beceremesemde çıkmayı iyi bilirim.

Mesela geçenlerde, görmek istemediğim tarzda bir yazı görmüş olup, şu silme işlemini de öğrenip, anında o kişiyi silmiş bulunuyorum. Şimdi, derseniz ki, bizde silmek istesek nasıl yapmalıyız bu işi. Hemen anlatalım. Öncelikle silmek istediğiniz kişinin bloguna son kez ziyaret etmeniz gerekecek. Ordaki izleyici listenin hemen sağ üst kısmında kareye benzer bir işaret var, ona tıklıyoruz. İzleyici listesinin beyaza bürünmüş hali geliyor ekrana. Sağ tarafta ayarlar yazacak. Ki benim başıma gelen gibi, sizde açtığınızda İzle diye bir komut görürseniz, İzle işlemini aynen yapmanız lazım. Sonra dediğim o Ayarlar yazısı çıkıyor. Ayarlara tıklayınca çıkan ekranda “ bu blogu takipten vazgeç” yazısının üstüne tıklıyoruz. Bitiyor. İşte bu kadar... :D

Aslında biri daha var ama sabrediyorum. Yani bilmiyorum. Bir anda dellenip, silebilirim. Belli olmaz.

Lafı uzattım. Şimdi de görmek istediklerime geçeyim. Onlar da kendinilerini biliyorlar zaten. Bende biliyorum. Fazlaca söze luzüm yoktur. Ben artık susayım.

Bakın şimdi aklımda şu mimleri birilerine yollamak var ama, baktığım herkes neredeyse yaptı bu mimleri. E yapmayan da görsün yapsın. Demeye gerek yok. Değil mi yapmayan? :D

Yorumlar

 1. çok geçmiş olsun. silmek için sırasını bekleyen kesin benim blogtur :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   He ya.. evet. Ben bir blogu silmeden evvel, okur yorum atarım zati. :) :)

   Sil
  2. ne zaman sileceksin, ortalama bi zaman ver bari :)

   Sil
  3. :D Olmaz. O zaman heyecanı kalmaz olayın.

   Sil
 2. Önce geçmiş olsun. Kış başladı, dikkat etmek lazım. 13 rakamını uğrsuzluk sayan çok. Ama 16 rakamının ılısımını bilen yok. Benim için 16 rakamının önemi çok. 2013 yılı bakalım nasıl gelecek, ve bu yıl içinde nasıl bir varlık gösterebileceğiz. tabi ki başta önce sağlık olmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Evet. Ama insan anlamıyor bile hasta oluyor. :)
   İyi geçsin diyelim.

   Sil
 3. 13'Ü severim, umarım herkese hayırlı gelir. Bu arada çok geçmiş olsun. Şu anda ev halkı sıcaktan pişti, ben donmak üzereyim, buruncağızım kıpkırmızı. Neyse, silinecek blog umarım benimki değildir. Güzel yorumlarına her zaman ihtiyacım var:)Sevgiyle ve sağlıkla kal:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Size de çok geçmiş olsun.
   Tabiki de değil. Aynı temennileri sunuyorum, canıyürekten. :)

   Sil
 4. gecmis olsun:) yeni yil sana saglik ve mutluluk getirsin :)

  YanıtlaSil
 5. oncelikle cok gecmis olsun
  az once metni okrken birden 13 bahsi nerden acildi diyip duruyordum ya biz caktirmadan 2013 e giriyoruz degil mi ? eh ne diyeyim hepimize UGURLU bir yil olur umarim
  tekrardan cok gecmis olsun kalin giyin usutme...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. :) Evet 13 hiç çaktırmadan geliyor. Dediğiniz gibi, uğurlu gelsin.

   Sil
 6. bende yapacağım bu mimleri umarım 2013 gelmeden yapabilirim

  YanıtlaSil
 7. bende yeni cevapladim bu mimi;) cok geçmis olsun canim!

  YanıtlaSil
 8. geçmiş olsun öncelikle.
  :)
  silmeyi de öğrenmiş oldum sayende.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…