Ana içeriğe atla

Masum Hayaller..


Kim diyebilir ki, benim hayallerim masum değil... Ya da kim masum olduğunu iddia eder ?... Ben tabiki. Benim o hayallerin kurucusu. Nasıl ve nice olacaklarına da ben karar veririm. İster masumca göklerde dolaşırım, istersem masumca ....
Sanane... ! ...
Hayaller pek anlatılmaz bilir misin? Anlatılsa da kabaca anlatılır. Hayallerde mahrem sayılır. Öyle her detayını kimse bilmesin istersin. Hatta kimse bilmesin hiçbir hayalini. Varsın kimse senin hayaller kurduğunu bilmesin. Adın olmasın hiç hayalperest.
Fark eder mi?
Etmez.
Öylece oturup duran adamın ne hayaller kurduğunu bilemezsin. Hayaller masumdur. Her kim kuruyorsa kursun.
Hayaller, hayal olduğu sürece masumdur. Hayat bulan hayallerin masumiyeti sorgulanabilir. Çünkü artık senin hayalin değildir o. Bir gerçektir. Ve gerçekler çok görecelidir.  

Yorumlar

 1. Gercekler aci...hayaller masum ve islak..

  YanıtlaSil
 2. insan önüne sunulan somut her şey masumiyetini kaybeder çoğu zaman.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çünkü, her insan farklı iki çift gözle bakar ona..

   Sil
 3. çok doğru.
  en sevdiğim konulardan biri bu ya.
  bence de masumdurlar.
  gerçekleşmesini düşünmediklerimiz daha masumdur herhalde.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama... biliyorsun, hiç gerçekleşme şansı yok. Ama hayallerinde hep var o şey.. hayal işte. :)
   Hayaller gerçekleşir umuduyla kurulmaz ki zaten..
   Masum hayallerimiz hep olsun. :)

   Sil
  2. tümüyle katılıyorum sölediklerine.
   hayal umut saflık masumluk lazım bu dünyaya.
   :)

   Sil
  3. :) Evet. Kesinlikle. Hepsi öyle güzel şeyler ki.. hiç eksik olmasın dünyada, dünyamızda.. hiç.. :)

   Sil
 4. bari hayallerimizde istediğimiz gibi özgür olalım
  kimse bilmesin bizim hayallerimizi
  bilirlerse gerçek hayattaki gibi engellemeye çalışırlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle.. o ne biçim hayal öyle, falan filan.. karışırlar yani. Ama karışmamalı kimse. Karıştırılmamalı. :)

   Sil
 5. "Hayaller, birgün gerçekleşir umuduyla kurulmaz. Zira hayaller değildir umutla beslenen. Hayaldir umudun ekmek kapısı..."
  Öncelikle bloğunuz ve yazılarınız çok güzel..Hayaller bittiği zaman yaşam biter öyle değil mi..Hepsi biribiri ile bağlantılı..Hayalleriniz size gelsin, gerçekleşsin ve yeni hayallere yelken açın..özgürce..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgelmişsiniz. :)
   İnşaallah.. yeni hayallere yelkenler hep çaık zaten.
   Çok teşekkürler.

   Sil
 6. Hayaller masumdur ve Kuran'a aittir bence de..
  :)
  Ve seviyorum hayal kurmayı. Sen de seviyorsun.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…