Ana içeriğe atla

Kış ve Hastalık Bir Arada Kapıyı Çalınca..


Kış mevsimini sevmediğimi söylemiş miydim?
Bir hava birden bire bu kadar soğur mu ya.. Üstüne birde hasta oldum. Hemde ailecek. Anne baba hariç şükür ki. Kanımızca ev taşıma ve yerleşme telaşı ve havaların böyle birden soğuması bizi çarptı. Boğaz ağrısı bir yandan, silmekten kızaran ve acıyan burun bir yandan. Gündüz iyi kötü yaşıyoruz da, akşam olunca pil bitiyor. Baş ağırlaşıyor resmen.

Allah bize ve cümle hastalara şifa versin. Yarın da K.B.B randevum var. İyi ki var, bu vesile ile grip içinde kendimi göstermiş olurum. Geçti dediğim yutkunma sorumunda tekrarladı sağolsun. İkisi de aradan çıkar.

Bugün de yani 3 Ekim, Dünya Yürüyüş günü imiş. Bilmiyordum, ne yalan söyleyeyim. Telefonuma bakandan bizzat mesaj geldi de öyle öğrendim. ( Bakın bizzat dedim, zira böyle belediyeden, bakanlıktan gelen mesajları, başkanların yahut bakanların bizzat kendilerinin attığını düşünen insanlar var. Hani öyle hizmetleri var ya belediyenin. Bu işleri tam bilmeyen, anlamayan bazı yaşlı kesim amcam ve teyzemler, bu mesajları dediğim gibi direk kişilerin kendilerinden geldiğini sanıyor. Ve çok mutlu oluyor açıkcası. ) Mesajda herkesi yürüyüşe çağrıyorlar. Şahsen ev işyerimden biraz uzaklaştı. Sabah sabah iyi yürüyorum artık. Ama öğlenleri artık eve gitmiyorum. O kadar yürüyüş çekilmez. Oturur burada yerim yemeğimi. Akşam olunca da giderim evime.

Ha, birde bozulan iş telefonumu patron değiştirdi. Dokunmatik ekran telefonum var artık. Güle güle kullanayım.( Bir de resimdeki gibi yatabilsem bende.. nerdee.. )

Yorumlar

 1. Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. İnşaallah çabuk iyileşirim.. Sıkıldım. :)

   Sil
 2. madem yürüyüş günü, ben de metrodan eve yürürüm :)

  hastalık geçecek sabret, kendine çok güzel bak!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) İyi olur kanımca.

   Teşekkürler. :) bakabiliyor muyum ki bilmem. Eksik olmayın. :)

   Sil
 3. Kısa sürede iyileşirsin inşaallah
  Ama ben sonbaharı çok severim kiiii :) Yaz hiç bana göre değildir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah. Bugün iyiyim diyordum ki, midemden rahatsızlandım.. geçecek İnşaallah hepsi de, turp gibim olacağım. :D

   Sil
 4. hadi ama geçmiş olsun ama.
  :)

  sanki sen sık grip oluyorsun gibi geldi bana.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol. Yoo.. böylesi çok sık olmam ki.. senede bir olmadı iki kere falan. :)

   Sil
 5. Blogunla yeni tanıştım ve samimi yazıların çok hoşuma gitti.
  Bu arada çook geçmiş olsun.
  sevgimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz o zaman. :) Sağolun. İyiyim şimdi çok şükür.

   Sil
 6. Geçmiş olsuuuun.

  Bu ara feci yoğundun sen ama vücut dayanamadı. İyileşirsin hemencecik inşallah. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. :) Galiba öyle oldu. İyileştim şimdi.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…