Ana içeriğe atla

Yemek Kanalı : Planet Mutfak.

Eğlenceli şeylerden bahsetmek istediğimi bir önceki konuda belirtmiştim ya. İşte sabahtan beri eğlenceli bir şeyler yazmak için konu arıyordum. Buldum sonunda. Aslında acımasız bir hayvan düşmanı ilan edildiğimden bahsedecektim ama salladım.

Yemekten bahsedeceğim sevgili blogdaşlarım. Ne kadar eğlenceli bir konu değil mi? Aslında tam yemek değil ama yemek kanalı, konumuzun başkahramanı.

Planet Mutfak

İçinizden duyan, gören hatta izleyenleriniz vardır.

Planet kanallarından sinemanın yeni hali. Sinema kanalını iptal edip yemek kanalı yapmışlar.

Açıkcası tv de izlenecek bir şey bulamadığımızda açtığımız bir kanal oldu.
Hala eksikleri var, bana göre. Oturup gün boyu tam olarak izlemedim ama hala belli bir program saatleri yok gibi. Kafalarına göre çıkarıyorlar kanımca. Ve maalesef yeni programları hiç denecek kadar az çıkıyor. Hep aynı şeyleri gösteriyorlar. Artık yapılan yemekleri ezberledik, o derece.

Aklımda kalan programları şöyle:
Yabancı Gelin'in Mutfağı. Güzel şeyler yapıyor. Seviyorum. Adı gibi tabiki de yabancı gelin.

5 Dk.da Yemek. Tam adı bu değil de esası 5 dakikada yaptığı lezzetler. Ama inanmıyoruz. Zira örnek vermek gerekirse, geçen makarnalı bir şey yapıyordu. Suyu hazır kaynatılmış su idi. Şimdi gel de inan.

5 Malzemeli Yemekler. Pek denk gelmedim ama gördüklerim güzeldi.

İdilika'nın Mutfağı. Ege'li bir genç kız. Egeli olduğunu her fırsatta söylüyor. Hatta şimdilerde Ege mutfağı ile ilgili ayrı bir programı da var. Bana göre, çok bağırarak konuşuyor, nedense.

Mutfak Dedektifi. Her programında bir meyve sebzenin tarihdeki gelişimini anlatıyor, yemek yaparken. Ben ve ablamın ortak görüşü, biraz tuhaf geliyor bize. Neyse anladınız siz onu.

Dr. Sandiviç. Aklı gelebilecek her şeyden sandiviç yapıyor adam. Görünce hafif sıyırtık diyebilirsiniz. Ama çocuklar için pratik bir şey isterseniz, izlemenizi tavsiye ederim.

Makarnacı. Adı üstünde, makarnalar pişiriyor. Herşeyle.

Denizci. Balıklardan, deniz ürünlerinden çeşit çeşit yemekler yapıyor. Ben pek sevmiyorum.

Profesyoneller Mutfakta. Ya da bunun gibi bir şey adı. Ünlü yerlerde, ünlü olmuş şefleri gösteriyor. Kendi mekanlarında yemek yapıyorlar.

Sahrap Soysal'ın da birkaç tane programı var. O kadında çok konuşuyor. Misafirleri ağzını bile açamıyor. Hep o konuşuyor. Kafam şişiyor onu izlerken.

Aklıma gelenler bunlar.
Baya çok var. Ama dediğim gibi hep aynı şeyleri gösteriyor kanal. Yeni bölümler yok. Olsa da bir ya da iki tane. Onu da devamlı çıkarınca o da eskimiş oluyor.

Hala düzenleri oturmadı diye düşünüyorum, bu sebeple.
Ama yemek için izlenir bir kanal olmuş. Hep eskileri çıkartmazlarsa güzel gider, bana göre.

Yorumlar

 1. Konuya girişin çok eğlenceli olmuş :)) güldürdün beni :)
  Ben televizyon izleniyorum ama biri bana böyle güzel şeylerden bahsedince açıp bakıyorum.
  Bence bu paylaşım süper olmuş
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, değişik bir giriş oldu. :) Ama iyi yapmışım bak, güldürdüm. Ne güzel.
   Teşekkürler.
   :)

   Sil
 2. Yemek yemesini, yapmasını e haliyle izlemesini de çok severim. Bu yüzden planet mutfakla yollarımız kesişir arada sırada. Yabancı gelini izlemek hoşuma gidiyor.Hamarat bir kızcağız. Diğerleriyle ilgili yorumlarına da yüzde yüz katılıyorum. Yormayın kardeşim yemek izlerlerken bizi. Bırakın lezzet konuşsun:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hele konuşması çok tatlı :-)
   Aynen onları dinlerken yemegi kaçırıyoruz.
   :-)

   Sil
 3. aaa bilmiyodum. yabancı gelinmle idilika izleyim du. bayılırım.

  (dün tiyatro yazdım ya. şubattaki duble vardı. iyiydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denk gelirsin umarım. Ama cumartesi günü sabahtan yabancı gelin peşpese çıkıyor iki haftadır. Belki yine cıkar. :-)
   Evet okudum ama yorum yapmadım.
   :-)

   Sil
 4. Dedektifime laf yok :))

  Onun bir tarzı var...
  Pehh pehh peh :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam canım birşey demedim. Çok şeker biri. :-)

   Sil
 5. Planet mutfak tv tüm programlar ayrı bir güzel ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani.. sayılır. Şimdi yenileri de eklendi. Bu saydıklarımın bir kısmı artık yok. Mesela yabancı gelin çıkmıyor artık..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…