Ana içeriğe atla

Durum.Az önce bir arıyı muhtemel ölümden kurtardım. Aslında ölümüne sebep olmaktan kendimi kurtardım. Buranın havasından herhalde, bir gece içeride kapalı kalan her küçük canlı, sabahı çıkaramıyor. Sabah cesetlerini buluyorum. Bundan bir ara bahsetmiştim, hatırladıysanız.

Bu arı, bir adamın kafasında geldi. Öylece duruyordu. Ölü sandım. Hatta adama söylerken böcek dedim. Arının öylece durmasına nedense ihtimal veremedim. Ama o, adamın eli değerdeğmez havalandı, perdeye kondu. Sonra bir de masada uğurböceği gördüm. Kanımca o da o adamla geldi misafirliğe. Onu da masaya dökülen kolanyayı temizlerken bahçeye saldım.

Kolanya yerlere de dökülmüş. Yerler kolanya ile silinmemeli. Paspasla silerken, döküldüğü an o kadar kokmadığını farkettim. Kokusu insanı fena yapıyor.

Dün akşam da test edip onayladığım bir durumu da paylaşmak isterim. Eğer banyo sırasında saçınız bolca dökülüyorsa, yıkamadan evvel saçlarınızı tarayın. Taranmış saçlar yıkanırken daha az dökülüyor. Zaten saçlar ıslakken taranmamalı diye biliyorum. Kırmamak için. Küçükken hep sonrasında saçlarımı tarardım. Cehalet.

Facebookta tanımadığım biri arkadaşlık isteği göndermiş. Acaba tahmin ettiğim kişi mi diyorum ama pek de umursamıyorum. Rica ederim, önce kendinizi tanıtan bir önyazı yollayın.

Son olarak, sabah kalkmış giyiniyordum. Gözüm mışıl mışıl uyuyan anneme ve ablama takıldı. Resmen kıskandım onları. Bende yatıp uyumak istiyordum. Hala da istiyorum.

Yorumlar

 1. Pardon ama o adam nerelerden geliyor öyle yaw..
  cebinden de sincap çıkarsaymış bari :)))

  Yoksa sizin dükkan amazonlarda mı :))))

  Sizinkiler de az biraz gürültü yapaydın uyanırlardı ,
  ama ben uyandırılmaktan hiç hoşlanmam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyorum nereden geliyordu ama ben böcek dediğimde kendisi arıdır demişti. :)
   Keşke orada olsa, ne iyi olurdu. :D
   Normalde anam uyanık olurdu ama o da uyuyordu. :) Çok pis içerlendim ama var ya...

   Sil
 2. Arı benim en çok korktuğum hayvandır. Benim başımda olsa o an deliye dönerdim kesin. :D
  Benim saçım feci dökülüyor. Yıkanmadan tarama işini deneyeyim bakalım. :)
  Sabah bir yere giderken evde uyuyan diğer insanlara görmek fazlasıyla sinir bozucu. Liseye giderken sinir olurdum bizimkiler uyurken. :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçükken yerdeki arı ile oynarken elime iğnesini batırmış biriyim. :D Üstüme üstüme uçmadıkları sürece korkmuyorum pek.
   adam çok sakindi. alışık demek ki. Artık cidden nerede çalışıyorsa. :)
   Tamam, İnşaallah işe yarar. Bende büyük fark oluyor açıkcası. :D
   Değil mi ama.. nisbet yapar gibi yatıyorlar. Ne kadar ayıp..
   :) :)

   Sil
 3. Saç olayını benim de denemem lazım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Sakız işe yaradı mı? Aklıma geldi de, denemek deyince. :)
   Kimseden ses çıkmadı.

   Sil
  2. Sakızı hala denemedim. Özellikle hatırlayıp alıp çiğnemem lazım:)) Çocuklara söyleyeyim de bana hatırlatsınlar:))

   Sil
 4. arı ve böcek getiren adam ha. bahçeden geldi herhalde. saçların dökülüyo mu hala ya. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herhalde. Sakinliğinden anladığım alışık olduğu. :)
   Evet ya.. yakında dökülecek saçım kalmayacak. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…