Ana içeriğe atla

Uçuk Belasına Kardeş Çektiğim Dert Al Senin Olsun..

Eylülün serinliği. Hava açık, masmavi..
İçimde bir heyecan. Bu pazar nişanlanacağım. Ve bu sabah dudağımdaki yanma ile uyandım. Neden? Sürpriz.. uçuk.
Ne şahane değil mi... Nişanımda dudağımdaki uçukla poz vereceğim.
Daha tazecik bir uçuktan nasıl çabucak kurtulabilirim? Pazara kadar geçmesi bir mucize mi olur ki.. var mı bu mucizeyi gerçekleştirebilirim diyen? :D
Elma iyi gelir diye biliyorum. Başka...


Birde, mim aklımda yapacağım İnşaallah.. ilham bekliyorum. :)

Yorumlar

 1. önceliklen çok geçmişler olsun bi de ay hiç sorma ben o mimi yaparken bir ilham bekledim ki acayip derece bööle bi konsantre oldum falan ay ay :):):):) merakla bekliyorum mimi :)

  YanıtlaSil
 2. ay bu arada nişan için geçmiş olsun demedim uçuk için:):) ama ben o fotoğraflarını merak ederim ki yaa facen varmıydı sizin yahu kuzum:):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım uçuk için olduğunu. :) Teşekkürler. Tez geçer İnşaallah..
   Face .. blogun yok. Yani vardı da kaldırdım. Benimki de kendi kimliğimle olduğu için maalesef..
   Belki.. yani belki diyorum.. blogda paylaşabilirim. :)

   Sil
 3. hımm mail adresini yazmışsın mail attım ama geri geldi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktım. mail yoktu cidden. spamlara bile baktım. Bilmiyorum ki.. adresde sorun var desem, geliyor normalde mailler.
   Anlamadım. :)

   Sil
  2. gmailine gönderdim şimdi hahaaa yalnız bendeki inata bak bana ne foto görcem beenn:):) çok güldüm kendime şu an :)

   Sil
 4. Eczacılıkta okuyan bir arkadaşım fi tarihinde asetonun uçuğa iyi geldiğini söylemişti. Hiç yapmadım- daha doğrusu bende uçuk çıkmadı - ama bir zararı olmaz denemenin diye düşünüyorum. Bir de bende bir ayurveda kremi var, kailas jeevan diye, ağızdaki yaraları hemen iyileştiriyor, belki uçukta da işe yarar. Ama Can Hindistan'dan getirdi, bilmiyorum burada satılıyor mu... Ben verebilirim benimkinden ihtiyacın olursa.

  Geçti, geçti...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok çok teşekkürler. Eksik olmayın.
   aseton.. bilmiyorum ki.. korkarım onu sürmeye açıkcası. :D
   bu sabah kalktım şişmiş zaten. hala da şiş. ayy.. çirkin ördek yavrusu olacağım nişanımda..

   Sil
  2. Korkma bence, daha kötü de yapmaz her halde:-) İçindeki bir madde uçuk için iyiymiş.

   Yok yok, güzel olacaksın, başka türlüsü mümkün değil :-)

   Sil
  3. Belki denerim. :)
   Teeşkkürler bu güzel sözler için. İnşaallah.. çok güzel olacağım :) :)

   Sil
 5. Aaa? Nişanlanıyorsun demek :)
  Hadi hayırlı, uğurlu olsun. Allah tamamına erdirsin.
  Mutluluk yanı başın(ız)dan hiç eksik olmasın :)

  Uçuk için en etkili yöntem: Çıkacağını hissettiğin an (dudakta yanma ve hafif ağrı), hemen etkili bir uçuk ilacını oraya sürmek. Gerisi gelmiyor ve duruyor, kesin..

  Kefir içme alışkanlığı olan bir insanda hiç uçuk çıkmaz (Bunu sanki daha önce de önermiştim burada). Uçuğu iyileştirmek için en çok sıcak çay kaşığı önerilir. Ama çıkmış bir uçuğu geri döndürmek zordur. Ancak büyümesi önlenebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. Amin.. Çok teşekkürler. :)
   Sabah kalktığımda hissettim. İşten çıkınca kremi aldım sürdüm ama benimki çabuk gelişti sanki. Şu an şiş hatta. Sabah daha beterdi.
   Evet burada demiştiniz. Tabi benim akıl nişanda olduğu için unuttu. Şimdi hatırladım. :)
   İnşaallah dahada büyümez..
   Çok teşekkürler.

   Sil
 6. Günaydın :-) Her şey harika olsun bugün, bütun işlerin yolunda gitsin. Ve hep çok mutlu olun:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın. :)
   Eksik olmayın emi.. ne güzel dilekler bunlar. Sayenizde herşey çok güzel oldu. Uçuğum geçmedi ama hiç umursamadım. :) :)
   Çok teşekkürler.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…