Ana içeriğe atla

Yeniler ... Çok Güzeller...

Merhaba herkese...
Nerdesin sen diyenlere, ufak bir açıklama yapmak istiyorum.
Malum, artık çocuklu bir kadınım. Vakit kalmıyor. Gerçi kalmasına kalıyor da, insan bir süre ayrı kalınca biraz soğuyor açıkcası.
Bu da senenin son itirafı olarak kayıtlara geçsin. :)
E bir de ikinci çocuk olayı var. Kısmetse nisan ayında dünyaya merhaba diyecek bir kız evladım daha olacak İnşaallah.
Bu da senenin son mazereti olarak kayıtlara geçsin madem. :D
Yalan yok gelmeyi istiyorum. Bir yanım özledi buraları. Yazmayı.. Okumayı...
Bakalım.. Yeni yılda İnşaallah daha çok uğrar, daha çok buluşuruz yazılarda sizlerle.
Evet.. Bu da bu senenin son temennisi olarak kayıtlara geçiyor.
Herkese Rabbim, Sevdikleriyle, sağlık dolu güzel bir sene geçirmeyi nasip etsin. Tüm dilekleriniz hayırlısıyla gerçekleşsin İnşaallah.
Sevgiler...
Saygılar...
Görüşürüz...

;)
Yorumlar

 1. Şimdi farkettim de bir senedir yazmıyormuşum ben...
  Oooo... ne uzun bir zaman.. ama şöyle bakınca da az gibi duruyor bana..
  :)

  YanıtlaSil
 2. İki çocuklu anneler kulübüne hoş geldin :) Allah tamamına erdirsin sağlıkla sıhhatle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin. Allah razı olsun :)
   Bakalım eğlenceli olur İnşallah :)

   Sil
 3. Allah tamamina erdirsin. Bir an önce aramiza dönersin insallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Amin.
   Dönüyordum de mi ben. :))

   Sil
 4. ayyyyy hadi maşallah maşallah çok hızlı çıktın sen hihihi :)

  YanıtlaSil
 5. Çok tatlı yaaaa :):) maşallah..Merhaba bu arada..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kim ben mi... Öyleyimdir azcık :)))
   Merhabalar hoşgeldiniz

   Sil
 6. vay be! Özlemişim. Aklıma düştün anne oldu bizi unuttu derken tekrar anne oluyormuşsun ne güzel...
  Rabbim sağlıkla kucaklamayı nasip etsin. üçünüzü de öpüyorum :*

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…