Ana içeriğe atla

Eylülün Kulağına Su Kaçmış...

Dün, bizim için KBB günü oldu. Ben, annem ve patron, üçümüzde kulaklarımız için gittik. Peşisıra.
Ben arada giren ağrıdan ve bazı zamanlar bazı şeyleri duymamamdan dolayı. Annem, çoğalan işitme kaybından. Patron da, kulağına su kaçırdığından gitti.

Ben size kendimden bahsetmeye geldim.

İşitme testi yapıldı. Hayatımda yaşadığım ilklere bir yenisini daha ekledim.

Peki nasıl oluyor bu test? Takıyorsun kulaklığı, eline verilen butona, ses duydukça basıyorsun. Ses olayında sorun yok. Ama dediğim gibi söylenen bazı kelimelerde takıldım tabi. Doktor, yüksek sese maruz kalıp kalmadığımı sordu. Kalmadım. Ben kulaklıkla müzik bile dinlemem. Ki, bu uyarıyı da yapayım. Dinlememeyi tercih edin. Zararlı.

Şimdilik sorun denebilecek bir şey söz konusu değil. Ama doktorcuğum iki ay sonra yine gel, dedi.

Sonrasında, üstüne grip oldum. Moral desen yerlerde sürünüyor.

Velhasıl, eylüle çok güzel bir giriş yaptım, diyemiyorum. Diyebilseydim keşke... 


Yorumlar

 1. Geçti geçti... Giriş biraz sallanmış ama gerisi bol keyifli geçsin:-)

  YanıtlaSil
 2. küçük harflerle yazınca da okuyamıyor musun :D

  Seni hiç bizim pıtırcıkların uyandırmadığından eminsen
  yüksek sese maruz kalmadığından da eminsindir..
  ben de geçici sağırlık yapıyorlar da :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Yok onu okuyorum. Sorun yok.
   O pıtırcıkla sabahları muhatap olmak istemem. :D

   Sil
 3. Geçmiş olsun yaa :/
  Bu arada o kulaklıkla müzik değil de yüksek baya yüksek sesle dizi izlemekten bişey olurmuymuş ki :)
  Eylüle pek anlam yükleyemiyorum ben ya okulların açılış zamanı olunca hala o travmayı atlatabimiş değillim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler. :)
   hımmm.. yüksek ses, misal kulaklıkla müzik dinler misin dedi. Yani yüksek sesle dizi izlemekte iyi birşey olmasa gerek. :D
   Bende yüklemem de işte çoğunluğa uydum. Okul kısmını ben geçtim çok şükür. :D

   Sil
 4. Çok geçmiş olsun. Göz bozukluğundan mütevellit görme testine çok girdim ama işitme testi nedir, nasıldır bilmiyordum doğrusu. :D Çözümlü derttir umarım. ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :)
   Dikkat istiyor. İlkten sesleri duymadım galiba. Doktor, uyardı beni. Dikkatli dinle diye :D Sonra duydum tabi.
   Şimdilik dert yok dedi ama önemsememezlik etme, demeyi de ihmal etmedi.

   Sil
 5. geçmiş olsun yaa. benim de kulağıma su kaçtı kaç gündür tek kulak duymuyo. napılcak sölesene :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol. Geçti gitti :)
   Doktora gideceksin tabiki de.. geç bile kalmışsın.

   Sil
 6. Aaa moral neden sıfırmış bakıyım ????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçti gitti... :)
   Sağolasın sorduğun için. :)

   Sil
 7. Geçmiş olsun arkadaşım. Evet eylüle giriş kötü olmuş ama gelişme ve sonuç kısımları iyi olur inşallah :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah.. :) Şimdilik iyi gidiyor gibi..
   Teşekkür ederim.
   :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…