Ana içeriğe atla

Çocuğa İsim Bulmak ... Zor İşmiş.

Hamile olduğunu öğrenen bir kadın, içinde büyüyen o minik mucizeye, günler ilerledikçe seslenmek için, ya kızım ya oğlum demek ister. Yani istiyormuş. Ben öyle oldum. :)
Cinsiyeti öğrenince sanki herşey tamamlanıyor.
Ama sonra bakıyorsun ki, sadece oğlum, kızım demek de yetmiyor. İlginç.
Bu sefer, ay isim bulayım da ismiyle sesleneyim yavruma, diye istek duyuyorsun.
Amma velakin, bu iş o kadar kolay olmuyor. Bilginize yani.. Hoş, kimisi için kolay oluyor. Te ezelden belirlediği için.
Birde bu isim mevzusuna dalan 3. şahıslar vardır. Ah.. ah... anadan babadan evvel isim bulma derdine düşerler. Hiç düşünmezler ki, bu isim olayı öyle basit bir mevzu değildir. Ama bilmezler işte..
Neyse ki bende öyle dert yok.
Oğluma, oğlum, gülüm, yavrum diyorum. Ama bir isim bulaydık da ismiyle seslenseydim ne iyi olurdu.
Seçeneklerimiz var, yok değil. Ama karar vermedik. Sanırım doğmadan netlik kazanmayacak. Öyle hissediyorum.
Gerçi özellikle babasının seslendiği bir isim var. Ama dediğim gibi net değil. Ben net olmadığı için hala oğlum demeyi seçiyorum.Ben bu aralar böyle kendimden, oğlumdan bahseder, dururum artık.. :))Yorumlar

 1. Biz Metehan'a isim bulduğumuzda oğluş on günlük olmuştu bile ve yadırgadık ismi sonradan koyunca. Bilgiç'te doğmadan koymaya çalıştık o yüzden :) Ben Hasan, Can Teoman istiyordu o yüzden Bilgehan oldu ismi, hahaha :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. baya geç olmuş sizinki ilkinde. :))
   bizimki öyle olmaz umarım. seçeneklerimz var ama seçemiyoruz. son dk. karar veririz herhalde. :D

   Sil
 2. Anne olacaksın demek :) Hadi hayırlı olsun. Oğlunu sağlıkla kucağına almanı diliyorum.
  Ara verme nedenini öğrendik bu sayede. Hoşgeldin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. :)
   Amin.. İnşaallah.
   Evet, güzel bir bahanem vardı. Hoşbuldum. :))

   Sil
 3. geleyim buradan tebrik edeyim istedim.
  Çok mutlu oldum. çok yakın zamanda yeğen sahibi oduğum için az çok heyecanını anlıyorum. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin sana vatana hayırlı evlat etsin.
  Ayyy pek bi mutlu oldum inan ki.. yeni anne adayına kocaamaaaan öpcükler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :)
   Amin.. İnşaallah.. İnşaallah..
   Bizden de sana geliyor o halde.. ;)

   Sil
 4. Yaaa ne büyük bir heyecan!!! :) :) :)

  YanıtlaSil
 5. :))) oleeey. isim bulursun nolcak :) istersen blogçulara sorarız. arca, efe, ege, böle isimler var. bulamazsan söleee :) anne olcan ha kutlarım. hayatın çok çabuk gelişti değiştiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Deeptone. :)
   tamam. bulamazsam haber ederim.
   güzel değişimler .)

   Sil
 6. Ne güzel bir haber bu böyle. Çok sevindim. İnşallah sağlıkla, huzurla kucağına alırsın oğluşunu. Sen bahset bol bol, biz zevkle okuruz seni :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah. Çok teşekkürler. :)
   çok sevindim. eksik olmayın. :))

   Sil
 7. Bu isim isi sahiden zormus.. Hem bir an once bulup koymak istiyor insan hem de koyamiyor secemiyor:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. son dk. net karar. sıkıntı yapmayın şimdiden. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…