Ana içeriğe atla

Bütün mü Atacam İçine?


Evet blogdaşlar, sizlere bir sorum olacak. Aşağıdaki metinden ne anladığınızı bana bi deyiverin..

-İki ucundan kesiceksin ama soymuyorsun kabağı. Az su koy...

+Bütün mü atacam içine tencerenin.. ? !...Gülüyorlar bana bu lafı edince. Allah aşkına, o laftan sonra “ bütün mü atacam ki..” diye sormak çok mu garip. İnsanın aklına geliyor yani sormak.

Siz nasıl anladınız ki... ?
Bu arada, yemek bebek için. Tek kabakla yapılacak, sadece ona.

Yorumlar

 1. ortadan kes ne bilim ben alla alla :s

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl yapılacağını sormuyorum ki, o laf size söylense, o kabağı tencerenin içine bütün atmak olarak anlamaz mısınız diye soruyorum. Nihayetinde doğranacakmış da. :D

   Sil
  2. BEN OLSAM ONU KAFASINA ATARIM O KISININ :d AC KALIRIM YAPMAM

   Sil
  3. Oldu, sağolun yani. :) :)
   Hem aç kalacak olan o yada ben değil, bebek.

   Sil
  4. hazirdan bisiyler al sende bebege :F

   Sil
  5. Sende hiç anlamamışın ki mevzuyu ... :D Neyse. yaptım zati, yiyecek bebek.

   Sil
 2. haşlanıp ezilip lapa falan mı yapılacak merak ettim çözmüşssün gerçi meseleyi ben de sorardım o soruyu kabahat anlatan da:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ama, sanki başını ucunu kes demese kesmeyeceğim. Bi soyma dese yetecek. Onları kes ve birde soy deyince, insanın aklına direk içine atmak geliyor. :D
   Evet lapa yapılacak.

   Sil
 3. İyi tarafından bak , sen yine birşey anlamışsın..
  Ben hiçbirşey anlamadım :\
  :))

  YanıtlaSil
 4. Hahahhh :) çok güldüm..Yarıya böl, ortadan beşe kes, sekizle çarp ..yok yok dur dur rondodan geçir..Rondo bozuksa ronde yap..Pardon rende..:):) ay ne biliyim, bebiş aç kalmasın :):)

  YanıtlaSil
 5. Annem sever kabak yemeklerini ama ben pek sevmedimdi :))

  YanıtlaSil
 6. Bloglar Listesi ve/ya Muhtarlık üyesi olduğunuz için, Blog Katolog sayfanızı hazırladık.

  Lütfen bir göz atarak; a) değişiklik isteklerinizi b) bulunduğu kategorisi yanlış ise c) olması gereken başka kategoriler var ise c) mevcut kategoriler uymuyor ise önerdiğiniz kategori adını bildirmeniz halinde talepleriniz yerine getirilecektir.

  Ayrıca:

  Bloglar Listesinde yer alan isimlerin bazıları, Blog Star Seçmelerinde önerilen blogların isimleri olduğundan ve listeye otomatik alındıklarından dolayı, şu soruyu da sormak gereği duyuyoruz:

  Listeden ve/ya tanıtım sayfalarından kaldırılma talebiniz var ise onu da bildirin lütfen.

  Tanıtım sayfanıza girmek için:
  Muhtarlık sayfasında : Bloglar Kataloğu sekmesinden girebilirsiniz.. .

  Bu tanıtım sayfaları, ulaşım kolaylığı için, Bloglar listesine bağlanacaktır, bir kısmı bağlandı bile.. orayı da bir kontrol ederseniz.. link hatası varsa diye…

  Bu noktadan sonra kategorileri tekrar değiştirmek zor olacağından özellikle kategorileriniz konusunda bize bilgi vermenizi rica ederiz.

  Tekrarlıyorum: Eğer mevcut kategorilerden başka bir kategori olması gerekiryorsa bunu da bildirin yeni bir kategori açalım.

  Sayfa içeriğini, arzu ettiğiniz her zaman güncelleyebilir ve değiştirebilirsiniz..

  Sayfanızı olduğu şekliyle onaylıyorsanız, lütfen katalogdaki iletişim veya yorum/blog ekleme sayfalarından birisinden onayladığınızı bildirin..

  Şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. yani herhalde bütün atılıyor olmalı.
  sona ezilip yediriliyor olsa gerek.
  :)

  YanıtlaSil
 8. Beyaz Sayfa; yedi yedi. Aç kalmadı bebecik. :)
  Bolat; bende aramam ama şöyle ağzıma layık olunca yiyorum. :)
  Muhtarlık; ben baktım göremedim bi katogari falan ama..
  Deeptone; yok değilmiş işte, küçük parçalar halinde olacakmış. :) Yani bana doğra demeyi luzüm görmemiş. Anlamam lazımmış

  YanıtlaSil
 9. ha haaa bak aklıma bi yemek geldi şimdi.
  kabaklar minnak minnak doğranıyo.
  yumurtayla kavruluyo.
  nefis.
  yumurtalı kabak.
  :)

  (yumurtayı bütün atmıycaz tebi anlaman lazııııım hihihi)
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Aa.. Ciddi? İyiki dedin. Yoksa karizma yerlerde idi, sorardım bütün mü atacam diye.. :p :) :)
   Hiç yemedim o yemeği. Mücberi biliyorum da onu hiç duymadım. :)

   Sil
 10. Ben de sorardım o cümlenin ardından bütün mü olacak diye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Birde hiç tanık olmamışım, yemeği bebeğe nasıl pişiriyor. :) :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…