23 Temmuz 2012

Su İçtim.. Dilim Yandı.. Oyy..


Dün haberlerde gördüm. Yine damacana yine su haberi.

Birileri, o kısmı anlamadım. Bir önemi de yok bence. Araştırmış birileri işte bizim şu damacanaları.

Ülke genelinde 55 damacana ile su satan firma varmış efenim. Ve ... yapılan araştırmaya göre bu 55 firmadan sadece 14 tanesi sadece içebilir su satıyormuş, damacana ile.

Yani sorun suda falan değil, yanlış olmasın. Damacanada sorun var. Hani onların boşunu, dolusu verilince geri veriyoruz ya işte tüm mesele ordan başlıyor. Tekrar kullanıma açık. Tamam, diğer küçük pet şişelerde tekrar kullanıyor ama onu biz bilerek yapıyoruz. Kendimiz kullanıyoruz. Üstüne para vermiyoruz ki.

Ama bu firmalar hiç düşünmeden, bize o pis damacanalarla tekrar tekrar o sözde çok iyi, mükemmel sularını satıyorlarmış.

O damacanadaki pislik öyle bir hal alıyormuş ki, sormayın yani. Bakteri, mikrop.. bi dolu..

Sağlık bakanlığı sözde işe el atmış. Yakında açıklanacakmış kimmiş bu firmalar diye. İnşaallah açıklanır. Bizde biliriz, kimmiş bu reziller. Ona göre alırız gardımızı.

Bazı yetkililerde çeşme suyu kullanın, inanın daha sağlıklıdır diyorlar. Olabilir. Hal böyle olunca doğru diyor insan. Gerçi zaten biz hep çeşme suyu içiyoruz. Hazır su kullanmıyoruz.

Ama insan böyle şeyleri duyunca ister istemez sinirleri bozuluyor.

Şimdi kim o firmalar diye düşüneceğiz, ne zaman açıklanacak kimbilir. Aldı mı seni bir şüphe? Acaba benim aldığım su firması mı? Kimbilir ki.. topunu Allah bildiği gibi yapsın.

Konu ile ilgili bir haber: tıkla


Damacana şişeleri ile ilgili başka bir haber konusu: Bisfenol A Nedir?

2 yorum:

 1. uffff evet ya sorun bu.
  açıklanınca markaları söler misin.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. İnsan kime güvense bilemiyor artık. Suyu bile güvenli içemedikten sonra.
   Tabiki. Öğrenir öğrenmez açıklarım İnşaallah. :)

   Sil