Ana içeriğe atla

Düğüm.Çözüldü mü aramızdaki düğüm? Dedi bana.
Düşündüm. Düğüm müydü aramızdaki...
Düğümlendiği yerden çözüldü o halde. İyi bağlayamamışız. Bağlarımız iyi tutunamamış birbirine.
Şimdi çözüldük de, düğüm izi kaldı ikimizde de.
Çabuk geçer değil mi bu iz?
Ya kopsaydık birbirimizden... Daha kötü mü olurdu yoksa iyi mi..
Şimdi kopmasak da ayrıyız. Birbirine tutanamayan iki ip gibi.
Kimse bizi tekrar bağlamaya uğraşmasın. İkinciye düğüm çözülmese de, biz koparız. 

Yorumlar

 1. şimdi tam annamadım ama.
  iyi olumlu bişi oldu yani diy mi.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Olan bir şey yok aslında. İçimden geldi yazdım sadece.

   Sil
 2. neden kopuyosun... ay ayrılık olmasın yaaa :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmasın ama oluyor. Bazen de iyi oluyor galiba...

   Sil
 3. bir ipin iki ucu...
  aslında aynı ipte aynı yerde birbirine bağlı gibi ama...
  asla tam olarak birlikte olamayacak iki uç...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmayacak şey değil aslında. Sadece düğüm ve ipe bağlı.

   Sil
 4. soruda yanlışlık var zaten..düğümün sebebi önemli çözüm için..

  YanıtlaSil
 5. iyi bir durum için o düğümün kördüğüm olması gerekir..sapasağlam.. ama aksi bir durumsa da
  kimbilir ikinci düğüm umduğundan daha da sağlam olabilir kopmayuabilir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel şeylerde kördüğüm istiyoruz. Ama işte kördüğüm de olsa ip çürükse yapacak bir şey olmuyor.

   Sil
 6. Bence inceldiği yerden kopmalı:):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Kopmasın ya... çözülsün gitsin.

   Sil
 7. Bence de bitiyorsa bitsin. Zorlayınca daha kalıcı izler bırakıyor insanda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. Kalıcı izler kalmasın kimsede.

   Sil
 8. inceldiği yerden kopması en uygun durum sanırım. Güzel blog takipteyim.. Bana da beklerim ayrıca Bumerang ödülleri en uzman blog adayıyım sayfamı beğenip desteklersen çok sevinirim. link: http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-odulleri/43355.htm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   Demek bumerang ödülleri başladı. Hayırlı olsun. :)

   Sil
 9. Bence arkadaşlıkta olsun veya evlilikte olsun en kolay şey bitirmektir. İnsanlar nedense hep kolayına kaçarlar. Arkadaşının bir hatasını gördüğü zaman hemen silip atarlar. Mücadeleci yanımızı kim aldı bizim? Önemli olan okyanus da yüzmeye çalışmaktır. Sığ sularda zaten herkes yüzer. Anlatabildim mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında kişiye göre değişir. Değiyorsa şayet tekrar birleşmeye, düğüm olmaya, denenebilir. Ama olmayacak şey içinse hırpalanmaya gerek yok, bana göre. :)

   Sil
 10. tabii, bayramda dokuz gün girmedin nete bloga.
  umarım eve yerleştiniz iyice.
  bi de dinlenmişsindir biraz da.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yerleştirk yerleştik. :) Dinlenme de oldu galiba... :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…