Ana içeriğe atla

Ben Sherlock

Tv'de Sherlock'u izleyip yattıktan sonra rüyasında kendini Sherlock olarak gören zat? Benim, ben.
Öyle ki, rüyamda bir yere giriyorum. A nasıl girerim buraya ne tuhaf diye düşünürken, ah tabi ben Sherlock yahu bir sorun yok, diye kendime güven veriyorum. Ama o an, kendime Sherlock dediğim o andaki mutluluk ve keyfim aklımdan çıkmıyor. 
Bu Sherlock çok çekici. 


Ve kediler.
Onlar rüyada değil.
Geçen gün, kedileri bir asmanın üstünde gördüm. Tam 4 taneydiler. Asmanın üstünde, havada dizilmişler. Sonra yerdeki iki kediyi daha gördüm. Galiba içlerinden biri kovalanandı.
Dün, bir kediyi ağaçtaki kuşu, kuyruğunu sallaya sallaya izlerken gördüm. Hayallerinde o kuşu yemek olarak gördüğü aşikardı.
Bugün, 4 kedi. Sabah yolda toplu olarak gidiyorlardı. Sonra peşlerine bir kedi daha takıldı. Kedi çetesi iş başında, dedim kendi kendime.

Ve geçen hafta gördüğüm o köpek.
Sislerin içinde, yolun ortasında öylece duruyordu. Yanından geçerken araba da geliyordu. Usulca geçti kenara. Sonra baktım kenarda durmuş kalmış, yine aynı yere bakıyor. Az ilerleyip yine dönüp baktım, usulca yukarı doğru çıkmaya başlamıştı. 


 

Yorumlar

 1. sherlock güzeldir ya... Dizisini keyifle ilgiyle izledik... etkileniyor insan normaldir rüyaya girmesi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uzun süreden sonra ilk kez izlemek de etkili oldu galiba. :)

   Sil
 2. Hmm bakalim bugun neler yazmissin:
  Sherlock,kediler ve bir kopek :):)

  YanıtlaSil
 3. hihi şerlok ve kediler pek hoş.
  ama köpek ermiş birine benziyo.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Evet benimde tuhafıma gitmişti. keşke resmini çekseydim. Görüntü ne kadar ilgi çekiciydi ki. Sislerin içinde öylece duruyordu, yolun ortasında. :)

   Sil
 4. bence bişiler biliyodu o çözmüştü dünyayı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba.. zaten bizim göremediklerimizi duyamadıklarımızı duyarlarmış. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…