Ana içeriğe atla

Meleklerim...

Evet meleklerim, size yeni bir görev veriyorum. Göreviniz evdeki çöpü, evin yukarısındaki çöp kutusuna atmak. Ama unutmayın. İşe yetişmeniz gerekiyor ve yağmur yağıyor. Çöpü attıktan sonra ikinci göreviniz, eve geri dönüp, ayakkabınızın tekini çıkarıp, tek ayakla sek sekleyip, salondaki çamaşır makinesinin üstündeki cep telefonunu almak. Sonra bir kilometreden fazla yolu giderek, işe yetişmek.
Zamanınız 13 dk.
Hadi meleklerim, göreyim sizi.
Çarliniz, yani ben, bunu bizzat deneyip, yaşadı. Yetişiyorsunuz merak etmeyin.Yalnız, bende kol ağrısı var. Nedendir bilmem. Yok canım görevden değil, değil. Sanki tonlarca bir şeyler taşımışımda, kollarımda derman kalmamış gibiyim. 


Yorumlar

 1. Hava değişikliği oumz ağrısı yapabiliyor. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ondan olabilir o halde.. omuzda değil, omzun aşağısı ağrıyor. Kolum ağrıyor yani. :)
   Teşekkürler.

   Sil
 2. ben de çöpü kapağı açık çöp kutusu bulana kadar taşıyorum genellikle, çöp ağırsa feci omuz ağrısı yapıyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya.. evet onu bende yapıyorum. bugün çöp hafifti ve en yakındaki çöpün ağzı açıktı. :) yoksa eve dönüş daha beter işkence olacaktı bana. :)

   Sil
 3. ay ne güzelbi yazı bu ya :)
  ne kadar içten..
  sevdim burayı ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende pek bir mutlu oldum, şu an. :)
   Eksik olmayın. Hep gelin.. :) :)

   Sil
 4. Ne demek efendim :)
  bende beklerim bloğuma.
  Baya eskilerdenim aslında ama bir süre ara verdim, daha doğrusu öyle olmak zorunda oldu. yeni bloglar ve kimi zaman eski yazılarımla geldim yine.
  feraseden.blogspot.com
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. Ahahaha bukadar mı cuk otururur, daha dün yaşadım bunu, o nasıl bir çelişkidir bilir misin, çöp mü işe geç kalmak mı , yağmurda taa yukardaki çöp kutusuna yürümek mi oyhhş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de telefonu evde unutmak var tabi. :) O daha beter. Ama çok şükür ki yakındaki çöp kutusunun ağzı açıktı ama çok uzaklaşmadan aklıma gelip geri döndüm.
   Evde yine çöpü götürmüyorsun deniyor bana. Hazır olması lazım ki alayım yani.. yoksa telaşı hiç sevmem. :D

   Sil
  2. ayy çöp çıkarmak evde en sevmediğim şey :)
   bazen annemlere bana ne yahuuu benim çöp kutum odam daa o daha dolmadı ki bana neee ben çıkarmıcam diye şımarıklık bile yaparım ama zaten nadirdir çöp çıkarma olayım genelde akşamları çıkarılır çünkü (:
   ahh asla unutmayacağım bişi varsa önce telefonum sonra otobüs kartımdır :)
   zaten gerisine gerek yok bence (:

   Sil
  3. Baktım kimse ilgilenmiyor, napıyım, götürüyorum. :D
   Telefonumu dünde unuttum ve onca yolu geri gidip aldım. Telefonla pek ilgilenmediğim için unutuyorum bazı bazı. :)

   Sil
  4. ben de bugün pasomu evde unutup geri döndüm yarı yolu biliyor musun :)

   Sil
  5. Kötü olmuş ama sabah sporuna saymak lazım. :-)

   Sil
  6. hehehe bardağa dolu tarafından bakmalı dimi :))

   Sil
 6. şu çöp faslı hariç bunu neredeyse haftanın 5 sabahı yaşıyorum ki :)
  ayıptır söylemesi tam bir uyku aşığımdır bennn :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben telaşı sevmediğim için zor da olsa kalkıyorum. Bazı bazı böyle çöp götürüyorum. :)
   Ve bazen telefonumu evde unutmak da ekleniyor tüm bunlara.. tam oluyor. :) :)

   Sil
  2. ben de telaşı sevmem amaaa uykuya olan aşkım her şeyin üstünde :)

   Sil
  3. Ona bazen bende yenik düşüyorum. :) :)

   Sil
  4. Ahhh ben hep düşüyorum! (:
   hayatımdaki herkes sürekli ne uykucu kızsın sen yaaa diye sitem ediyor

   Sil
 7. Meleklerine söyle bizim çöpü de alsınlar.
  Çöp ev diye belediyenin gelmesinden korkuyorum.
  bir kamyon çöp çıkar kesin :)))

  YanıtlaSil
 8. Sanırım yazıyı yazan bu görevi başarıyla yerine getirmiş
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. :) :)
   Bugün yine telefonumu evde unuttum. Ama geç farkettim, işe geldim. Patronu bekledim, yine eve gidip telefonumu aldım geldim, yoruldum. :)

   Sil
 9. hah haaa, kol ağrısı geçti amaaa yağaın da ağrımıştı senin ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an geçmiş görünüyor. :)
   Ayağımda geçti diyebilirim, az biraz acıyor, o kadar. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…