Ana içeriğe atla

Uyku Ayarlarını Fabrika Ayarlarına Döndürme.


Haftasonu erken uyanınca bir saat uyuyamayan ben, haftaiçi o 5 dakikalara doyamıyorum. Dalıp dalıp gidiyorum. Üstüne üstlük hiç de öyle dinlenmiş olarak kalkmıyorum. Sanki uyuyan ben değilim. Öyle bir yorgunluk oluyor üstümde. Bu durum haftasonuda böyle tabi. Ama o zaman istediğim zamanda kalktığım için pek takmıyorum.

Bir keresinde, 8 de açtım gözleri. Ki işe gitmek için 8.15'de evden çıkıyorum. Öyle bir fırladım ki yataktan. Bir enerji bir enerji. Baya bir zamandır öyle enerjik kalkmadım yataktan. Sırf öyle hissedeyim diye geç kalkayım diyorum ama bu işler öyle isteyince olmuyor. Hepten beter oluyorum, kalkmayı erteledikçe.

Ayarlarım kaçtı. Yorgunum a dostlar. Doyamıyorum uykulara. Ki buna sebep bu ara hayallere fazla kapılmamdır. Ama ya yorgunluk. Ona bir çare doktor... Ama ben doktora gitmek istemiyorum.

Ağzımın tadı bile yok. Acımsı bir tat ağzımda. Canım bir şeyler istiyor ama istemiyor. Olsa yerim de almaya da üşeniyorum. Ki ay ortası, maaşa kadar idare etme halleri de giriyor işin içine. Hepten daralıyorum.

Ayy.. yazarken yoruldum.

Bunaldım.

Uykum geldi.

Moralim bozuldu.

Birde işe gitmek istemiyorum ben... 
Keşke dile getirmeseydim bunu. Fena oldum. 

Neşeli şeyler yazmak hakketen insana iyi geliyor.

Deneyin.

Bende deneyeyim. 

Mesela, çizimin nasıl çirkin olmuş değil mi? Kıvrılıp uyuyor diye hayal edin. Nasıl da huzurlu uyuyorum. Evet, o benim.. 
:-)
 

Yorumlar

 1. Uyuma!
  sen uyursan ne olurdu nasıldı unuttum bak :))
  Neyse zaten sen uyursan en fazla 5 dk. sonra uyandırılırsın ...

  Yaw ben de uyandırılmaktan nefret ederim.... :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyarsan biter miydi herşey...
   uydurdum galiba. :D

   Sen uyu, ben uyandırmam ama O uyandırır haa... kaç saklan. :)

   Sil
 2. Kendimi intihara sürükledim yaw :))
  bu net beni benden etti....

  Kaçabilirim ama saklanamam ,
  bu böyleydi dimi :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :) Sen onu intihara sürükle.. hatta bizzat kendin it uçurumdan.
   Evet öyle idi maalesef.. :D

   Sil
 3. hah haaaa. havalardan yaaa. bahar gibi yaa gevşetiyooor :)

  YanıtlaSil
 4. vlla yazıyı okurken benmde uykum gelmeye başladı :)
  neşeli şeyler yazmak lazım tabi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyy.. bunu uyarı olarak alıyorum. :) :)
   Neşeli yazılar yazmaya çalışacağım. :)

   Sil
 5. Deneyelim tabii :d
  ama en güzeli benim çözümüm
  ben hiç uyumuyorum (: arada iki saat filan kafam düşüyor. alıştı artık vücut , gittiği yere kadar (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo.. Siz fena bir yoldasınız. Ben diyeyim de. :) :)
   Doktorlar uyku önemli diyor. uyumak lazım. Tabi ben gibi çok uyumak da iyi değil. :D Yoksa kalp kararız, Mazaallah..

   Sil
 6. Doğadan'ın özel günler çayı. Beni onu ne zaman günün hangi saatinde içersem ayakta uyuyorum resmen. Bir dene istersen
  Sevgilerimle
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam. Doğadan'ın adaçayını kullanıyoruz, işyerine dün kuşburnundan aldım. Onu da deneyeyim. Belki yorgunluk hissini de alır. :)

   Sil
 7. bende aynı son 15 dakikada kalkar ve yetişirim :D
  daha bu yaşlarda ay sonunu getiremiyorsan vay vay haline :DD
  resim harika olmui picasso görse kesin çırak alırdı seni :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :-)
   Ah birde enerjik olsam.
   Para suyunu çekiyor ben birsey yapmıyorum ki... :p
   Öyle değil mi ya... ah ah yaştan kaybediyorum işte hep... :d :-)

   Sil
 8. ya bu çok komikti yaaaa.

  bugün de bi sis vardı kii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sis burada da vardı. :-)
   Komiklik kanımda var.
   :-)

   Sil
 9. evet var bence de haklısın. bi de bi görme derinliği var sende. üçüncü göz gibi bişi bu sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :-)
   Teşekkürler. Aksam aksam az şımarayım.
   Kaybolmasın de mi.. :-)

   Sil
 10. denemek lazım banada beklerım

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…