Ana içeriğe atla

Şakacı Yazıcı.


Bizim yazıcının arada şakacılığı tutar. Sizinkilerin de böyle huyları var mı?
Misal, alır bir şeyi, saklar. Bizi deliler gibi aratır.

Bundan birkaç sene evvel idi. Gelen kişiden kimlik aldık. Eminiz. Gelen kişi, kimliğini verdiğinden emin. İşlemi yaptık. Kişi, kimliğini istiyor. Ama kimlik ortada yok. Kayıp. Biz geri vermedik, o geri almadı.

Eee.. nereye gitti bu kimlik.. ? Aradık deli gibi. Olmadık yerlere baktık. Ortalığı talan ettik. Bulamadık.

Sonra bende bir ışık belirdi. Aniden. :D

Bizim haylaz yazıcının içine bakıverdim.
Ahaa.. kayıp kimlik orada öylece duruyor.

Yazıcının kağıtlarının üstündeymiş. Yazıcıya komut verip yazdırınca, üstteki kağıtla içine kayıp gitmiş kimlik.

Peki bunu nasıl biliyorum.

Zira böylesi bir şeye sonrasında birkaç kez tanık oldum. :D nasıl da kayıp gidiyorlar içine. Görmeniz lazım. Sanıyorsun ki, onu da yazdıracak. Üstten çıkacak. :D Ama tabi öyle olmuyor, takdir edersiniz ki. 

Bir kere de telefonum gözlerimin önünde kayıp gitti. Nasıl heyecan ve telaşla kaptım telefonu, gören telefonu canavara kaptırdım sanardı.

Buradan çıkacak sonuç şu: kayıp bir eşya arıyorsanız. Yazıcınızın içine de bakmayı aman ihmal etmeyin. Sizde şakacı bir yazıcıya sahipsinizdir belki de. Kimbilir :D


Yorumlar

 1. İnanmıyorum :D
  Kaptığını içine atıyo demek ki :D
  Çok sevdim ama yazıcıyı ben :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Şakacı yazıcı sevilmez mi hiç.. :)

   Sil
 2. hahhaha :))
  kendisi soyadım olur :d

  YanıtlaSil
 3. Telefonu da mı kapıyor, ben korkarım böyle yazıcıdan :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Şöyle bir yandan baktım da kendisine.. cüssesi küçük ama belli olmaz. :)

   Sil
 4. Sana zahmet benim kolyem kayıp bir baksan yazıcına:) Yıllardır işim gereği yazıcılarlayım görmedim kaybolan bir şeyi içinde:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Sizinki demek ki gayet ciddi bir yazıcı. Kıymetini bilin. :)

   Sil
 5. Senin kaybolma ihtimalin nedir acaba :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef.. o kadar küçülmedim daha.. :D

   Sil
 6. hah haaaaa canli galiba o alet akıllı baksanaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :)
   Akıllı mı bilmem ama şakacı olduğu kesin.

   Sil
 7. ay insanın aklına da gelmez yani farketmezse işin yoksa aran dur, haylaz şey işte :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   aynen öyle oluyor. Az mı aradık o gün.
   Evet çok haylaz çok.. :)

   Sil
 8. Hahaha en son aklıma gelecek yer :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En son bile gelmez ki.. gelmez yani.. kimin aklına gelir. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…