Ana içeriğe atla

Davetiye Seçimi.

Yok canım, daha davetiye seçmedik. Ama işyerine gelen davetiyeleri artık alıcı gözü ile inceliyorum.  Fikir edinmek babında.
Mesela bu davetiye.Siyah...
Yas mı ilan ettin arkadaş.. siyah düğün davetiyesi mi olur..
Böyle deyince de, düşünüyorum, büyük konuşma kızım, bak davetiyen simsiyah oluverir görersin, diyorum kendime. Ama olmaz, olmasın yani.. itici en başta.

Tıpkı bu konudaki sandık davetiye gibi. Hiç gerek yok. Zaten iki gün sonra çöpe gidecek bir şey için bu kadar gösterişe hiç gerek yok.

Yanlış mı düşünüyorum...
Siyah düğün davetiyesi  mi olur arkadaş..Yorumlar

 1. Bence de siyah çok antipatik. Devasa kâğıtlar, aşırı şatafatlılara da yazık diyorum. En iyi ihtimalle geri dönüşüm kutusuna gidiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bissürü güzel renkler varken, siyah seçmenin manasını çok merak ediyorum. :)
   Katılıyorum. Sade ve güzel olabilir..

   Sil
 2. :):):) Siyah yerine göre asil bir renk ama düğün davetiyesi olarak hiç değil..ya benim şey davetiyeler çok hoşuma gidiyor..hani orjinal bööle aşkınızı anlatan karikatür gibi kısa hikaye yapıyolarya çok cici yaaa ben olsam kesinlikle öyle yaptırırdım :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de :)
   Bakalım benimki nasıl olur..

   Sil
 3. Elit durmuş ama, sevdim ben.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Bende bu kadar laftan sonra siyahı seçermişim.

   Sil
 4. Cıks, siyah olmaz matem rengi:)

  YanıtlaSil
 5. haklısııın :) seninki neşeli olsun amaaa :) pembe olsun bi de bence yaaa :)

  YanıtlaSil
 6. Beyaz olsun,temiz, okunakli, sade ve şık filan filan filan derken bu tarz benim'e ceviricem :D Bizimle de paylas davetiyeni merak ederiz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çevir tabi.. fikirlere açığım :)
   İnşaallah paylaşırım.

   Sil
 7. sandığa da baktım buna da :D ben düğüne bile karşıyım düğün yemeği sünneti olmasa asla yapmam o para ile yurt dışına giderim evimin eksiğini tamamlarım vsi vs.
  gelinlikte sevmem zaten.
  neyse ne diyecektim gerek yok evet. saçmalık sonra biz bunları çöpe atıyoruz yazık :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben sadece nikah yapıyorum :)
   Aynen çöpe gidiyor.. yazık yani..

   Sil
 8. siyah olmasın beyaz olsun , her günün aydınlık olması için evrene mesaj gönder . Çok mutlu ol inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah... İnşaallah..
   Çok teşekkürler. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…