Ana içeriğe atla

Bir Garip Muhasebecinin Hesap İşleri...

Şu an kar yağıyor. Öyle lapa lapa değil ama yağıyor sonuçta. Dün sabah yüzüme vuran o sıcak rüzgardan sonra havanın böylesi değişeceğine ihtimal vermezdim. Ama doğa bu, insanlar kadar sürprizleri seviyor. Sürpriz mi... dalga geçiyorum galiba. Aralık ayındayız, kar yağacak tabi. Şaşkın.

Şimdilerde herkes, geçmiş 365 günün muhasebesini yapıyor. Ben bir muhasebeciyim ama bu işi hiç sevmem. Kaldı ki, muhasebeciyim derken, kendimi kandırıyor olduğum da bir gerçek.
Bu ruh haline bugün büründüm. Dünden evvel gelip bu yazıyı yazmış olsaydım şayet, 2014 bana getirdiği en güzel şeyin, aşk olduğunu söylerdim.

Evet, hiç aklımda yokken, bir şansımı deneyeyim dedim ve şu an, evlilik için gün sayıyorum. Hani denir ya, hep onu düşünüyorum. Yalan yok, günün çoğunluğunda harbiden aklında o oluyor. Özlediğinde kokusu burnuna geliyor. Biri bunu bana eskiden dese, gülüp geçerdim de harbiden gerçek bir şey bu. Şöyle bir iç çekiyorsun o an. Hep yanında olsun istiyorsun. Bilimum aşk sözcükleri sana yetmiyor. Kafa yoruyorsun, değişik bir şeyler arıyorsun. Bulamayınca klasiğe dönüş yapıyorsun. Bunların yanında, laf söylemek de ayrı keyifli oluyor. Kavga demeyelim de atışmak, darılmak başka bir tat veriyor. Kendindeki o olağanüstü trip atma potansiyelini farkedip şaşırıp kalıyorsun. Ama sonra kıyamıyorsun.

Ben şimdi naptım... benim geçmiş yılımı özetledim.

Şimdi yeni yıldan mutlu bir evlilik bekliyorum dersem, yalan olur. Zira, bu dileğimi Allah'tan diliyorum. Neredeyse her gün. Şimdi evlenmiş de olabilirdim. O zaman çocuk mu diyecektim. Ki o da saçma olacaktı. Belki o da olurdu.

Yani demem o ki, zaman hiç önemli değil. Kaç olduğu, kaç geçtiği.. vs.. vs..
Önemli olan, yaşadıklarımız. Ve yaşayacaklarımız.

Kendimi biraz noksan anlatmış gibi hissediyorum. Ama önemli değil. Seneye tam anlatırım :D

Yorumlar

 1. Dilerim gelen yıl sana tüm isteklerini getirsin, iyi yıllar arkadaşım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :) herkese getirsin diyelim.

   Sil
 2. ay ay ay bizdede bi dönem sonu mevzusu varki tam evlere şenlik hahahaaaaa:):)

  YanıtlaSil
 3. sen benim yakınımda olsan ne Uğraşırdım bu aşık hal|erinle :)
  sen bu hallere düşecek kız miydin? :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   uğraşanlarım var sağolsunlar.
   akşamları elimde telefon, anam laf söylüyor. :) :)

   Sil
 4. Her şey çok güzel olsun canım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah... :) teşekkürler. eksik olmayın.

   Sil
 5. Mutlu pazarlar arkadaşım :)

  YanıtlaSil
 6. Ben telefonda mesajlaşırken suratımda saf bir ifade oluyormuş. Hafif şapşalca, mutlu bir gülümseme :D annemle kardeşimde hep takılıyorlardı. Ne konuşuyorsun bizde anlat, bizde gülelim diye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Banada her akşam konuşacak ne buluyorsun diye soruyorlar. :D

   Sil
 7. eh hadi o zaman çok neşeli huzurlu bi evlilik yılın olsun yaa :) ve hep öle ol. amaa evlilik çocuk gibi şeyler normal sıradan şeyler kiii yani çocuk askerlik ev almak gibi şeler işte herkesin bi şekilde yaptığı yaşadığı şeyler. öncelikle huzurlu ve keyifli bi yıl dile kendineeee. önce kendini düşün yanii yaa. evlilik de amaç diil işte. bi yetenek beceri filan gerektirmiyooo. bak meselaaa sen ne güzel öyküler yazıyosuun. bak bu özel bişi sıradan diil. mesela hep öykü yazmayı dile kendine ve öykülerini dergilere göndersene. edebiyat dergilerine örneğin. hadi amaaaa. :))) evlen çocuğun da olsun bunlar olur geçer ama mutluluk bunlar değil ki yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutluluk sevmek demek.. :)
   tabiki hayatım evlilik odaklı değil ama 2014 kalan tek şey o bana. :D
   O işi düşünüyorum. Bakındım ama daha göndermedim. İyi birşey yazıp yollamayı düşünüyorum. Öyle eşref saatimde yazdığım.

   Sil
 8. Hayırlısı olsun her şey senin için aslında hepimiz için
  umarım geçen senelerden kat kat daha iyi bir yıl olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. Evet,herkes için en güzeli en iyisi olsun İnşaallah.. her daim. :)
   İnşaallah..

   Sil
 9. mim zamanııı:):)

  YanıtlaSil
 10. çok güzel bir evliliğin olur inşallah, hayalindeki gibi ...
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. Çok çok teşekkürler.
   Sevgiler benden size.. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…