Ana içeriğe atla

Sen Sen Değilsen...

Sen, sen olmadığın, olamadığın zamanlarda, sana seni hatırlatacak biri lazımdı.

Sen, sırf o kişiyi bulamadığın için, yıllarca sensiz kaldın kendi yaşamında.

Sen, sen olamadın.

Peki, kim olduğunu biliyor muydun... Kendi hayatında, sen olmadan, kim olarak yaşamıştın ki bu ömrü. ... ?!

Komik değil mi...
Ne önemi var diyorsun..

Ömrün, akıp gitmiş gözyaşlarından, avuçlarından kayıp gitmiş...

Hayatını kaybetmişsin. Kendini bulamamışsın çok mu...
Yorumlar

 1. Bazen bir ayna gerekli
  kaybolduğunda
  seni sana göstermeli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte, o ayna bazen hiç çıkmıyor insanın karşısına..

   Sil
 2. ayna ayna söyle bana? ay yok bu olmadı galiba:):):)

  YanıtlaSil
 3. Bu kendini bulma meselesi o kadar zor bir şey ki bulmaya çalışırken kendini kaybedebiliyor insan bir anda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet öyle de oluyor.. ama sanırım en güzeli aramadığın halde bulmak galiba.. farkına varmak.

   Sil
 4. İlla kendini bulması için biri mi gerekli diye düşünürüm zaman zaman.Bilmem ben çok değişik alakasız kimselerde kendimi gördüm ve muhtemelen göreceğim de ay ne kadar da kötü görünüyormuş bu yaptığım aslında düşüncem o değildi diyeceğim. Sonra Allah ım boğuluyorum bir el diye yalvaracağım iki mısrada bulacağım o eli belki iki satır belki bir çocuğun gözünün ışığında ayna olmak hepimizin birbirimize karşı görevi belki de işte şimdi karşındayım senin senin aynın değilim belki ama aynanım işte sen ne dersen de diyebilmeli insan çünkü her kişi eğer çok çok kötü biriyle karşılaşmamışsa onun davranışına göre muamele eder karşındakine bu da bizi sonsuz döngüye sokuyor bir nebze ama kalplerde iyilik varsa iyi olana meyil çokluktadır. Ay ne diyorsam çoştukça çoşuyorum. Ayna değil mi herkes birbirine demeye getireceğim lafı güya ama benim kapım hep anlaşılmaza açılıyor nedense:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette öyle.. Ama kimimiz kör oluyoruz.. hiç bir süretle görmüyoruz ki.. :)

   Sil
 5. İnsan birbirinin aynasıdır. Bazen göz göze gelir insan gözbebeklerinde birbirini hapseder. Belki de kalbin aynası budur.

  YanıtlaSil
 6. uff çok ağır olmuş bu :)

  YanıtlaSil
 7. Ben görmeyeli sayfa değişmiş:) Güle güle kulllan:)
  Kendini bulabilenlerdenizdir umarım... Zira o arayış çok sancılı bir süreç olsa gerek...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :)
   Aslında dahada uğraşmak istiyorum ama vakit bulamıyorum.
   İnşaallah öyleyizdir.

   Sil
 8. hayalperest:))

  efenim benim bu konudaki nacizane düşüncem erasmusla aynıdır...
  deliliğe övgüdür.
  sahne aynıdır kostumler değişir...
  kostumlerin içindekiler değişir.
  aranacak ve bulunacak birşey yoktur.

  yani olmayan bişeyi boşa aramamak gerekir

  :))

  şu meşhur pipo resmi vardır ya hani...
  altında bu bir pipo değildir yazar.

  evet o bir pipo değildir
  o bir resimdir.

  velhasılı kendini aramak bulmak gibi birşey yoktur maalesef.

  ama arayan arasın lafım yok.
  benimki sadece bi dost tavsiyesidir:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler bu güzel tavsiye için. :)
   Önemli olan sevmek galiba..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…