Ana içeriğe atla

Korkaklık Var Serde Saklayamam.

Merhabalar.. :)
Anlatacaklarımdan sonra beni artık “ deli uyuşuk” diye çağırabilirsiniz. Alınmam. :D

Mevzuya şöyle giriş yapalım. Ben evlenmeden evvel evde öyle tek başına saatlerce kalan biri değildim. Ablam olurdu hep. Şimdi düşündüm de, mevzunun özü burada yatıyor galiba. Neyse ben size yine anlatacağım, merak etmeyin.

Eşimle film izlemeyi seven insanlarız. Bir iki kere korku filmi de izledik, maalesef. Ki tüm suçlu o filmler anacığım.
Film, şeytan ve kötü ruhlarla ilgili idi. Adını unuttum. Aylar oldu. Etkisi yeni kayboldu desem. :)))
Filmde karı koca bu işlerle uğraşıyorlar. Yani insanlara musallat olmuş ruhları şeytanları defediyorlar. Üstelik kadın, bu varlıkları hissetmekten öte görüyor.
Ve filmin asıl mevzusu bir aileye musallat olan kötü ruhlarla ilgili. O yaratığı evin küçük kızı da görüyor. Yok kapının ardında yok dolabın içinde. Falan filan. Yok kadın yatarken kadının üstüne çıkmış falan. Yazarken bile hoş oldum. Bendeki etki de böyle işte. Evde yalnız kalınca kendi kendimi fena korkutmayı başarıyorum. Yatarken gözüm dolabın üstüne gidiyordu. Gözümü kapatınca tepemde dikiliyormuş gibi hissediyordum. Banyoda özellikle kapı ardından çıkacakmış gibi oluyordu. Evin içinde sanki başka birileri varmış da her an çıkacaklarmış gibi hissetmeler. Alıyordu beni benden bu saçma sapan korkular. Dualar okuyordum. Biraz içimi ferahlatsa da bazı anlar işe yaramıyordu. Beynimin içindeki saçmalık ağır basıyordu. Evde sessizlik olmasın diye televizyon açıyordum. Ki önceden tv izlemeyi ne güzel bırakmıştım ben ya.. :D

Evet, şimdilerde tüm bunlar geride kaldı. Hala yalnız kalınca içimde manasız korkular ara ara dolsa da filmin ilk etkileri kadar değil çok şükür. Misal artık kapı ardında biri varmış gibi hissetmiyorum. :D

Şimdi, niye yalnız kalıyorsun eşin nerede derseniz. Adam camiye gidiyor. Kendisinin filmden bu kadar etkilendiğimden fazlaca haberi yok. Ama korktuğumu söylemiştim. :D Zaten artık o tarz filmler izlemiyoruz.

Beynin saçmalaması çok kolay. Hele o saçmalığa inanması daha kolaymış.

Şimdi filmi merak ettiniz mi... :D

Yoksa benim için Allah'a dua mı ediyorsunuz.. :p 
Yorumlar

 1. Benim kuzenim çok meraklıydı, cinli perili filmler izlerdik onunla. Bir keresinde ben de senin gibi çok etkilenmiştim. Sonra bir akşam karanlıkta tüm evi dolaştım ( Tabi yalnız değildim, annemler içerdeydi:-) , inatla koridordan arkaya ışık yakmadan gittim falan, bir müddet sonra geçti. Hiç işim olmaz korku filmleriyle.

  Bir de Metehan bebekken 6. His'si izlediydim. Evimin koridoru on metreye yakındı, yatak odası bir uçta mutfak diğer köşede, mama hazırlamak için koridoru her geçtiğimde kendime saya söve bir hal olduydum, bebekli kadın ne işin var koridorda bilimum ölü gören çocuğun filmiyle diye:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 6. hissi bende izledim. Bana duygusal gelmiştir. Belki o dönem psikolojinizden o kadar etkilendiniz. Zira ben ben bu kadar etkilenmemi biraz ona bağlıyorum. hormanlara yani. :))

   Ve evet. korkunun üzerine gidip, misal gözlerin kapalıyken açmak, kapının ardına inatla bakmak, ve tabiki herşeyi normal bulmak insanı rahatlatıyor. :D anlıyorsun, işte ya, hepsi senin kuruntun kızım. ama işte yine aynı hisler bir zaman sonra yine geliyorlar beynine. :)))

   Sil
  2. 6. His'si çok severim, kaç defa daha izledim sonra ama bizim evin koridorunu görmeliydin:-)

   Sil
  3. Uzun ve karanlık...
   değil mi.. :)

   Sil
 2. korkman gayet normal yaw, niye hemen damgalayalım seni.
  biz öyle insanlar mıyız?:)))
  ama korkuyorsan bu kadar etkileniyorsan izlemiyeceksin.
  bak bana, ben izliyor muyum?:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyordum.. o yüzden korkusuzca yazdım zaten. :)))
   bir daha izlemedim izlemem de zaten. :D
   ben katil kim diye merak etmeyi seviyorum. :)

   Sil
 3. benim hayal gücüm o kadar kuvvetli ki etrafımda gördüğüm nesneleri türlü şeylere benzetirim. Bu benzettiğim şeyler de genelde insan dışı varlıklar gibi görünür bana:)) Ben ki asla korku filmi izleyemem, çok korkarım, bi de izlesem o benzettiğim neslerler uğraş dur hadi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende de o benzetme birazcık var. misal gölgeleri falan... :)
   İzlememek en güzeli bencede.

   Sil
 4. Senin yazdığın bu filmin konusunu bile okuyamadım o kadar yani:) Kendimi nasıl koruyorum kanıtı :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))
   baştan önlem almak lazım. haklısınız. :))

   Sil
 5. Yalnız değilsin;))) ben izlemem bile:) itiraz eserim direk. Bir iki kere izlemişizdir. Tarif ettiğini filmi de oysa eğer geçtiğimiz sene falan sinemada izlemiştir birde çikinca ya ne gerek var böyle filmleri izlemeye diye söylenmiştir:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))
   beğenmedi mi yani... hafif mi geldi. vayyy.. :))

   Sil
 6. Ooo...
  birileri fena tırsmış...

  yaw.. siz komedi hatta ve hatta romantik komedi izlesenize...
  en fazla olmadık yerlerde
  kendi kendine gülme etkisi yapar :))


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oooo... kimleri görüyorum kimleri...
   hoşgelmişsiniz. :)))
   değil mi ama.. benim neyime korku filmi ... :))

   Sil
  2. Nazar etme ne olur...
   hmmm...
   uyduramadım yaw...

   neyse öyle işte :)
   anladın sen onu...

   Sil
  3. Etmem etmem. hep beklerim :))

   Sil
 7. 6. his 'in konusu başkaydı sanki bence Insidıous 1 2 3 ten birisi bu film :) Merak etme , cinler şeytanlar veya başka ruhlar insanlardan daha az zararlı. Sen zarar vermediğin surece sana karışmazlar :) İnsanlar oyle değil ama :) İnsanlardan kork ama başka seylerden korkma. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o duygusal ağırlıklı. fantastik gibi. :)
   sanırım seri değildi ama emin değilim. sonradan devam çekmişlerdir. :))
   haklısınız. ama işte insanın elinde olmuyor.. görmediği şey daha korkutucu oluyor.

   Sil
 8. canımmmm evliliğin hayırlı olsun. inşaallah kısa bir süre sonra benim de düğünüm var. :) ben şükür korkmuyorum öyle filmlerden ama izlememek de en iyisi galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.
   evet senin güzel haberini de okumuştum. Hayırlı olsun senin içinde. çok sevindim.
   aynen. izlememek en güzeli. :)))

   Sil
 9. Gidip bloğun örümcek ağlarını temizleyeyim dedim :) Sıra buraya gelmiyor herhalde hiç, arada ses ver :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.. :)))
   İnşaallah geleceğim yakında. iyice temizlik yaparım o vakit. :)

   Sil
 10. Korku fılmlerı guzeldır efenım ızleyınız sınırlarınızı genısletır algıları acar :)

  YanıtlaSil
 11. :) öncelikle selamlar. Ben de çok severim bu tarz filmleri ve aynı senin gibi çok da korkarım aslında ama işin tadı öyle çıkıyor :D Daha çok Türk korku filmleri korkutuyor beni Dabbe Serisi vb :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle.. sanırım bildiğimiz ve ezelden beri korktuğumuz noktalardan yola çıktıkları için.
   şimdilik tatları eksik kalsın :)))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…