Ana içeriğe atla

N.U. nun Doğum Hikayesi.

Merhabalar...
Ben geldim. Hayatımın en güzel, en eşsiz duygusunu paylaşmak için.
Oğlum sağlıcakla dünyaya geldi. Çok şükür.
Bende hem sizlere bu müjdeyi vereyim istedim. Hem de, kısada olsa bu süreci anlatmak istiyorum.

Artık son haftalarımızdı. Elimiz kulağımızda oğlumuzu bekliyorduk ama o yerinden memnun olarak hiç belirti vermiyordu. Yani en azından bana. Zira kontrollerde sancılarım yüzlerde çıkıyordu. Bende sancıya dair tık yok. Doktor şaşırıyor. Ebe şaşırıyor.
En son, 40. haftamız bitti ve doktor bu çıkan sancılar seni de bebeği de rahmide yorar. İşi hızlandıralım, suni verelim az miktar dedi. Kabul ettik. Ama oğluma bu sancılar ağır geldi. Kalp atışları düzensizleşti. Acilen sezeryana alındık.
Ve 30 Ocak 2016 cumartesi günü, saatler 13.27 yi gösterdiğinde oğlum dünyaya merhaba dedi. Ve ilk yaptığı ebesinin eline işemek olmuş. :D
Küçük minnacik bir bebek. Ama dünya tatlısı. Her hali başka güzel. Başka anlamlı.
Sonrasında anesteziden dolayı çektiğim sıkıntılar var ama bu güzel haberi onlarla bozmanın anlamı yok. Belki başka zaman anlatırım.
Rabbim cümle evlatları korusun.
Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla ve sağlıcakla evlat nasip etsin.
Benden bu kadar.
Görüşürüz.
Yorumlar

 1. Allah analı babalı büyütsün :) Kokla benim için o minik delikanlıyı :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir haber :)
  Allah analı babalı büyütsün inşallah...

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun taze anneye:)
  Güle güle büyüt bebeğini.
  Allah hayırlı uzun ömürler versin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Allah razı olsun.
   Amin.. Amin.

   Sil
 4. Allah analı babalı büyütsün huzurla büyüsün

  YanıtlaSil
 5. Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayatı olsun. Allah bağışlasın. Çok sevindim bu güzel habere :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin...
   Rabbim cümle isteyenlere nasip etsin.
   Çok teşekkürler. :)

   Sil
 6. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

  YanıtlaSil
 7. zaman ne kadar çabuk geçiyor yahu.. ilk blog açtığın zamanki tüm yazıların aklımda ..evlendin minik bir bebişin olmuş..çok mutlu birhaber bu..Maşallah ona..:) çok sevgiler:):):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet, zaman geçiyor ve çok şey değişiyor. şöyle bir geriye bakınca farkediyorsun. :)
   Çok teşekkürler.
   sevgiler bizden de..

   Sil
 8. Hayirli bir omru olsun insallah, gozunuzaydin. Saglikla sihhatle huzurla buyusun ins.
  Amiiinnnn amiiinnn:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. İnşaallah..
   darısı başına hayırlısıyla. :)

   Sil
 9. uzun bir ömür dilerim sağlıklı sıhhatli.

  YanıtlaSil
 10. Allah sağlıkla ve sizlerle birlikte güzel bir ömür versin. Hayırlı olsun canım:)

  YanıtlaSil
 11. Allah bağışlasın.Rabbim onu hayırlı evlat eylesin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin. İnşaallah. Allah razı olsun.

   Sil
 12. ayyy ben ne zamandır buralarda olamadığım için hiç haberim olmaamıştı. ayyy çoook sevindim. Rabbim hayırlı evlat olmasını nasip etsin. en kısa zamanda bana da bi bebiş nasip etsin inşaallah ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin. Amin. :)
   İnşaallah canım. Rabbim sanada nasip etsin hayırlısıyla.

   Sil
 13. Ayy ne güzel. Allah sağlıkla sıhhatle büyüdüğünü görmeyi de nasip etsin inşallah :)
  Blogunuzu yeni buldum, ilk okuduğum yazınız da bu oldu. Ne güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz. :)
   İnşaallah. Cümlemize İnşaallah.
   Hep beklerim. Tabi yazabilirsem.
   :=

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…