25 Aralık 2013

Yüreğimde Saklı Hatıralarım...

Gün gelir, hatıralar kalır elinde sadece. Elinde, elle tutulur bir hatıra kalmışsa ne âlâ, şanslısındır. Yoksa zihnine emanet, o güzel hatıralar. Akıl bu, sormaz ki sana bana. Kimini tutar, kimini siler.Hatta dedim ya, elle tutulur bir hatıra varsa şanslısın diye. Ama zihnin yine oynar seninle. Gözün gibi baktığın o hatıraya, bir gün boş gözlerle bakar bulursun kendini. Hatırası silinmiştir. Ama yine de yüreğin el vermez onu atmaya. Saklarsın, zihnine inat. Aklın sana boş işler bunlar dese de, yüreğin hisseder yaşanmışlıkları. Böyle bir yüreğin varsa şayet, işte o zaman şanslısındır aslında. Zihninde silinse de, yüreğin saklar. Sen bilmesen de. Anlam veremesen de, o saklar içinde.

Asıl hatıralarını yüreklere yazanlara selamlar olsun. Çünkü en şanslılar Onlar. İnsan yüreğine yer etmek zordur ya, silinmesi de zordur.
Aklımda değil, yüreğimdesin. Çünkü aklım bıraksa da çalışmayı yüreğim çalışır. Yüreğim bırakırsa çalışmayı aklım da bırakır..
 

12 yorum:

 1. Kaybettiklerimizi aklımızla hatırlasaydık çoktan unutmuş olurduk onları ama biz kalbimizle hatırlıyoruz...

  YanıtlaSil
 2. "Asıl hatıralarını yüreklere yazanlara selamlar olsun" ne güzel bir söz bu böyle. Kayıplarımız için sabırlar diliyorum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.. Ateş cidden düştüğü yeri yakıyormuş.

   Sil
 3. Sevgi varsa eğer; hatıralar yürekte yer eder. Ölüm olsa bile, hatıralarla yüklü yürek, sonsuzluğa birlikte gider.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet öyle. Sevgi dolu hatıralar bırakabilmek ne güzel bir şey..

   Sil
 4. Beynimizin içinde hatıralar ormanı var ve hangi ağaca dokunsak sesli sesli bizle konuşmaya başlıyor.Hatıraların en güzeli yüreğe hiç silinmeyen bir mürekkeple yazılandır.
  Bu arada iyi yıllar..
  Sevgimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Silinmeyen mürekkep... ne hoş..
   Size de iyi yıllar dilerim. Çok teşekkürler. Sevgiler. :)

   Sil
 5. hatıralarda hep kalır seninle sevdijklerin sen son nefesini verinceye kadar...

  YanıtlaSil
 6. kalbin hep derin olsun o zaman.
  :)

  YanıtlaSil