29 Mayıs 2020

Vay Başımıza Gelenler

Böyle bir seri oluşturabilirim.
Galiba.
Sanırım
😁
Benim birde video yayınlama günüm vardı degil mi... o geldi aklıma da .. neyse. O tutmadı. Tutturamadım daha doğrusu.
Gelelim başımıza gelenlere.

- Yeşil mercimek çorbası yapmıştım. Yemek pişti. Karıştırıyorum ki, birde ne göreyim. Kara küçük bir şey. Baktım ki böcek. Bir daha karıştırdım iki tane daha buldum. Kalan mercimek kavanozda. Evirdim çevirdim ki başka böcek var mı. Dökmedim  de bekledi öyle.
Günler sonra kimyonun içinde kara kara topaklanma farkettim. Dedim eleleyim de yemeğin içinde kara kara görünmesin. Eledim de farkettim ki, o kara şeyler böcekmiş. Velhasıl mercimeğin suçu yokmuş. Asıl suçlu kimyon imiş. Ki ben neredeyse her yemeğe kimyon atarım. O kimyonla köfte de yapmıştım.
Bilmem anlatabiliyor muyum a dostlar...
😷😱

- Eşimden bayadır silikon tabancası istiyordum. Aldı geçenlerde sağolsun. Şu karantina günlerinde birşeyler yaparım dedim. Park yaptım da ömrü uzun olmadı. Karıncaların yollarını kapadım kurtuldum.
Tencere takımının sapları açık. Içlerine hep su girer. Dedim ben bu delikleri silikonla bir güzel kapatayım. Koydum hepsini önüme, aldım tabancamı başladım işe. Eşimde beni görüyor. Işim bitti. Benden mutlusu yok. Tencereyi ocağa koydum yemek yapayım. Bir koku aldı içeriyi. Yemek falan mı taştı yok taşmamış. E ne oldu ki... benim silikonlar eriyip akıyor tencere ısındıkça. Yanık kokusu doldu ev. Eşim de demez mi, aklıma geldi benimde, baktım bir heves yapıyorsun demedim birşey.
Insan demez mi..
Emeğine mi acırsın, ziyan olan silikona mı yoksa tencereleri her ocağa koyduğum da evi saran o muhteşem kokuya mı üzülsün insan bilemiyor a dostlar...
🥵😳26 yorum:

 1. :))) anlatabildin :) Olsun protein olmuştur, öyle hesap et. Aynı hissi elmanın kurdunun yarısı elmada kaldığında hissetmiştim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Protein olmuştur de mi...
   O da lazım canım, napak..
   :)))

   Sil
 2. Yeme kısmını fazla düşünmemek lazım:)benim de ceviz böceklenmişti,aylarca gitmedi kelebekler evden. Çok kötüydü:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Düşündükçe insanın midesine birşey oluyor. :)
   Ah o kelebeklerle benimde başım dertte.
   Arıyorum da bulamıyorum da kaynağı çoğu zaman. Bir keresinde cevizdi. Dolapta unutmuşum.

   Sil
 3. hehe maşallah aksilikler geldi mi hep birden gelirmiş yaaa :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de İzmir'de koca tencere yeşil mercimeği dökmek zorunda kalmıştım. Tek katlı evde ne yapsam karıncaları durduramıyordum. Yemeği karıştırdığım kaşığa doluşmuşlar. Siyah kaşığı onların farkına bile varmadan yemeğe daldırmışım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oooo...
   Sanırsın reçel kaşığı de mi... ne işin var orda.
   :))

   Sil
 5. Çok geçmiş olsun... Aksilikler her zaman bir şekilde çıkıyor karşımıza, önemli olan en az zararla kurtulabilmek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolun.
   Geçti gitti de insanın aklına geliyor işte arada. Yediğini düşününce birde. :)

   Sil
 6. Tuzluğun içine pirinç atarlar nemlenmeyip doğru dürüst dökülsün diye. Belki diğer baharatlar da nemleniyor, o yüzden böceklenmiştir. Bizim mutfakta bir dolap var, tam bu mevsimde kelebekler uçuşuyor tek tük de olsa. Hiç açılmamış mercimek kelebeklenmiş, hem de tarihi yeniyken. Doğru çöpe. Bazıları buzdolabında muhafaza ediyor.
  Slikon anısı pek hoş. E, o naylonumsudur, neden aklınıza gelmedi acaba? Olacak varmış, size de anısı kalmış böyle:) Sağlık olsun canım ya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde aşırı rutubet varsa tuzda pirinç de işe yaramaz oluyor. Yaşadık da biliyorum. Şuan yok şükür.
   Öyle çok da almam. Normal paket. Tarihleri yakın olmaz. Işin ilginç yanı kimyonda hiç farketmemiş olmam. Zira toz zencefil vardı. Onda aleni görünüyordu böcekler. Gitti çöpe.
   Sormayın ya, işte ben silikonun kapatma ve tutma özelliğine odaklanmış bir şekilde hayaller kurunca erime ihtimali aklıma hiç gelmedi. O kadar bir kurtulmak istemişim o deliklerden düşün artık:)))

   Sil
 7. Aksilikler geldim hep bir gelir. Çokkkkk geçmiş olsun canım 🙏🤚

  YanıtlaSil
 8. aksilik aksiliği doğurur :D

  YanıtlaSil
 9. Sen anlatırken bende o silikon erimez mi acaba diyecektim ki :) tüh geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah benimde aklıma geleydi iyiydi.
   Teşekkürler:)))

   Sil
 10. aa tam da erir o diye düşündüm okurken ve erimiiş :D kıyamam nasıl temizledin ki onu sonra biraz zor olmuştur. lehim ile o delikler kapanır mı acaba ama o da sıcakta erir belki bilemedim. bu mevsimde gıdalar filan güve ve böceklenme olaibilirmiş o yüzden defne yaprağı kullanıyorlarmış böcekleri uzak tutuyormuş bi de belki bir kese içine pamuk konulabilir nem oluşmasın diye. Ben muhabbet kuşumun yeminin içine pamuk attım öyle nem olmasın diye :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemde nasıl eridi :)))
   Iyice yapıştı kaldı çıkmıyor ki.
   Evet defne yaprağını biliyorum. Evde var da böyle küçük böceklenmeye engel olamıyor insan.
   Seninkine birşey olmasın da :))

   Sil
 11. :) Çok geçmiş olsun. Tencereniz yıkanınca geçmiştir herhalde.Ama kimyon hayali bile ürpertti:)) Bizim ev de çok güneş alıyor tedbir alsak güzel olcak. Yoksa sonumuz kimyon:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok çıkmıyor. Sıcağı gördükçe eriyip bütünleşiyor tencere ile maalesef:(
   Aman dikkat.
   :))

   Sil
 12. Böcek yine iyi. Kestaneden bütün bakliyatlara kurt bulaştı . Fark edene kadar bir kaç tatsız olay yaşadık. Düşünsenize tam kaşıklayıp yiyeceğin müslinin içinde bir kurt yüzüyor. Daha da kötüsü tabak bana ait değil, birisi için hazırlamışım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazık olmuş. Hele başkası içinse.
   Bekarken kurtlu mercimek yiyecektik bizde az daha. Son anda farkedildi. Koca tencere yemek ziyan oldu gittiydi.

   Sil