Ana içeriğe atla

18 Kral Müzik Ödülleri ve İdam Tatlisin Ödül Aldiği Sahne

Ödül gecesini unuttum. İzleyemedim.
Ödül alanlara baktım netten. Paylaşayım diyordum ki, bir fırsat olmadı. Erteledim hep.
Ama az önce blogumu karıştırırken dikkatimi çeken şu aranan kelime, yazmama vesile oldu.
Anıtlaştırarak hemen resmini çektim.


Arayan kişi herhal İbrahim Tatlıses'den bahsediyor. İbrahim, İdam... Pek bi benziyor canım. Bir şey demiyorum ben.
Kırmızı halı bölümü baya dikkat çekmiş galiba. Aramalara oda takılmış. Ama onlara yer vermeyi düşünmüyorum. Kılığıma kıyafetime o derece önem vermiyorum ki, milletinkinin peşine düşeyim. Değil mi ama.
Geceye bu sefer damga vuranlar, Ajda ve İbo olmuş. Ajda Pekkan aldığı ödüllerle, İbrahim Tatlıses'de bastonunu atması ile. Aslında o baston tümüyle damgasını vuran tek şey. Ben İbrahim Tatlıses'in yürümekte zorlandığını daha geçen gün öğrendim. Malum, kazadan sonra hep oturuyordu. Bu ödül gecesi ilk canlı yayını olmuş, ayakta göründüğü.
Haliyle de baya ilgi gördü.
Kırmızı halıda bir manken gelinlik gibi birşeyle baya dikkat çekmişti. Kafasında da çiçekten bir şapka vardı hatunun. Adını unuttum. Ona değineyim sadece. Gülümsetmesi adına. Görüntü komikti zira.

Ve ödül alanlar
En İyi Şarkı Ajda Pekkan – Yakar Geçerim (Ayrıca en iyi söz ve beste (Tarkan) ile en iyi aranje (Ozan Çolakoğlu) ödülleri de Yakar Geçerim'e gitti)
En İyi Kadın Sanatçı Ajda Pekkan
En İyi Albüm Ajda Pekkan – Farkın Bu
En İyi Erkek Sanatçı Murat Boz
En İyi Grup Model
En İyi Çıkış Halil Sezai
En İyi Dizi Müziği Muhteşem Yüzyıl
En İyi Film Müziği Aşk Tesadüfleri Sever
En İyi Düet Nilüfer & Şebnem Ferah – Erkekler Ağlamaz
En İyi Proje 12 Düet – Nilüfer
En İyi Klip Sinan Tunçay,Sevil Kaynak – Sezen Aksu- Vay 
En İyi Remix Burak Yeter – Arada Sırada
En İyi Enstrümental Omar Faruk Tekbilek – Sound Of İstanbul Vol1

Yorumlar

 1. İbrahim Tatlıses'i sevmiyorum. :) Ödül töreni de altın günü gibiydi. Pardon altın günü daha eğlencelidir. :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde sevdiğim söylenemez. :) Kesin arama yapan şahsımuhteremde sevmiyordu. :D
   İzlemediğim için yorumsuz kaldım. Ama okuduğum yorumlara göre, en iyi yapılmış törenmiş. Yani Kral ödül geceleri içinde.

   Sil
 2. Benden de bir ödül aldın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu güvene layık olmaya çalışacağım. :) :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…