Ana içeriğe atla

Misafirler Hep Aynı Saatte Geliyor.

Şaşırmıyorlar. Tam ezana yakın geliyorlar. Ezan okuduktan sonra gelmiş olmaları çok nadirleşti artık.
Sanki içlerinde kurmalı saat var. Tık.. tam vaktinde, sofra hazırken bi bakıyorsun gelmişler.
Evet -ler. Tam 4 tane bu misafirler. İkişerli ikizler. Resimlerde ikizlerden biri var. Diğeride bunun aynı zati. Öteki ikizler siyah. Biri tam siyah, karakedi. Diğerinin karnı kuyruğuna kadar beyaz. Patileri de öyle. Onlardan biri dün annesinin cesaret edemediği ağaca çıktı ama az daha düşüyordu. Ağaçta çektim ama uzaktı ve karanlıktı. Kötü çıkmış maalesef.

Misafir ismini onlara babam taktı. Sofraya gelmediği vakitler, illa onlar için gelir, ekmek verir onlara.
Ekmek yiyorlar. Hemde yoğurtlu, çorbalı ekmekler. O gün ne varsa menude.

Şu oturuşa baksanıza.. gelde sevme şu yaramazı. Hemen bu duruşu alıyor. Bekliyor.
Yemek bitince de çekip gidiyorlar. Ertesi gün aynı saatte damlıyorlar. :) :)

 


Flaşı açtım iyi görüntü olsun diye, böyle oldu. :)

Yorumlar

 1. Demek flaşı açtın iyi görünsün diye, canım yaaa çok tatlısın :)..Samimi ve doğal..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Öyle ama. Gözleri çıktı garibim hayvanın, şeytan gibi. :D
   Birde ablam kör etcem hayvanları dedi. Cepten olunca, karanlık hafif çökünce, görüntü iyi olmuyor resimde. :) Napalım, buna şükür.

   Sil
 2. ha haaa çok şeker.
  :)
  şanslı kediler.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet şanslılar bencede. :) Babam pek bi kıymet veriyor onlara. Yeğenim olduğunda kovuyordu, kızıyordu ona.

   Sil
 3. ikinci foto "terliklerimle geldim sana!" der gibi..:) Çok hoş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) evet, çıkarmış da bekliyor yinede, çağrılmayı.

   Sil
 4. :) çok tatlıymış şirincik. Ben de çok seviyorum bu bıcırları iş yerinde her öğle yemeğimizde bize de misafirliğe geliyorlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çabuk alışıyorlar. Ama bizimkiler hala biraz korkak. Ekmeği atarken bile kaçıyorlar. Sonra son sürat koşup kapıyorlar ekmeği. :)

   Sil
 5. İki ay köyde kaldım. Akşamleyin aynı saatlerde üç ayrı kedi bana da misafir geliyorlardı. Mahşerin üç atlısı gibi sıraya diziliyorlar verileni hak etmek için sabırla bekliyorlardı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık sevildiklerini mi yoksa yemeğin nerden geleceğini mi biliyorlar nedir. :)

   Sil
 6. Kediler çok zekidir :)
  Yemek vaktini öğrenmişler baksana hahaha :D
  Çok tatlılar ama ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belli zeki oldukları zaten. :)
   Evet, bakalım büyüdüklerinde de tatlı olacaklar mı. :)

   Sil
 7. oyyy öyle misafire can kurban, hep gelsinler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Geliyorlar zaten. Ramazan sonrası ne olacak bakalım. :)

   Sil
 8. her misafir böyle şirin olsa ya :)

  supernatural dizisinde şeytanın ele geçirdiği insanların gözleri kamerada parlıyordu, son fotoğraf görünce o geldi aklıma. Dikkat et yani nolur nolmaz :P :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Demi, keşke..
   O diziyi hiç izlemedim ama namını çok duydum. Amanin.. ederim ederim.. :p :) :)

   Sil
 9. İftara gelmişler galiba:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) şimdi her vakit geliyorlar. Yemek buldukça.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…