Ana içeriğe atla

Sistem Aldı Götürdü. Satamadan...

Sanmayın ki blogumu bıraktım gittim. Yaklaşık 1.5 aydır sürüp giden sistem sorunu çözüldü. Nihayet diyemiyorum. Niye? Hala sorunları devam ediyor zira.
Mesela şuan yine kayıt yapamıyorum. Asabım sinirlendi. Moralim sıfır.
Ne güzel kendimi iş yapmaya motive etmişim, sen kalk yapmama engel ol. Keyfim kaçtı resmen. Somurtup oturuyorum.
İş yapmayı sevmek değil bu. Yapmayı planladım ama yapamadım. Ne güzel bugün bitirecektim. Kafam rahat olacaktı. Gerçi dün 70 kayıt yaptım. Onlar bitti. Ama diğer ufak işlerinde bitmesi gerekiyordu bugün. Masamda bekleyen evrak kalmayacaktı.
Ama işte sistem yine sistemliğini yaptı. Yapmıyor işte. Çakacağım bir tane, gelecek kendine. Görün işte içimdeki şiddet duyguları kabardı, o kadar sinirlendim.
Blogumu da aksattım o yüzden.
Gerçi bilmem kaç kişi farkında ama ben haftaiçi blogumu ihmal etmem hiç. Etmişsem, kesin yazacak birşey bulamamışımdır. Yada moralim bozuktur.
Şimdi bunları yazıyorum. İçimi döküyorum. Yine moralim bozuk ama, yeter bu kadar ihmalkarlık dedim.
Saçmala gitsin. Dün o kadar işin içinde, okuma isteğim vardı, şimdi yok. Sistem aldı götürdü, satamadan getirse bari.

Yorumlar

 1. heey tamam üzülme kızma sisteminiz düzelir bir gün.
  :)
  hafta içi işteyken yazdığını haftasonu yazmadığını biliyorum.
  :)
  tamam tamam düzelecek.
  sistemler hep bozuktur zaten.
  en çok bankalarda pstanelerde filan duyarız bunu.
  sistem bozuk derler.
  bu bir atasözü ki.
  :)

  YanıtlaSil
 2. sistemi batsın
  soğuma ne yazmaktan ne okumaktan
  geç olsun güç olmasın

  YanıtlaSil
 3. Moralinizi bozmayın, her işte bir hayır vardır. ;))

  YanıtlaSil
 4. Evet atasözü gibi. Yada deyim. :)
  Aldım 3 şifa içeceğini, kendime geldim. Teşekkür ediyorum hepicinize.
  Değmez biliyorum ama insan sinir oluyor işte. Bi günü gidiyor işte. :) :)

  YanıtlaSil
 5. Bende bugün "O piti piti karamela sepeti" yaptım sisteme..Düzeldi :):):)

  YanıtlaSil
 6. Merak etmiştik:)
  Hoş geldiniz...

  YanıtlaSil
 7. Ben umursamadım, sanırım gücendi, Beyaz Sayfa. :)
  Deeptone teşekkürler. :) Gördüm ikisini de.
  Selam; teşekkür ederim. Merak edenlerim çok olsun mu? Ama merak ettirmem. :) :) Hoşgördüm.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…