Ana içeriğe atla

Varis Dediğin Gizli Olur.

Bu haberi okuyunca açıkcası biraz endişelendim desem yeridir.
Niye mi?
Zira ben, öyle ufak tefek bir insanımdır. Okul hayatım boyunca oturdum, tıpkı herkes gibi.
Sonra iş hayatı. Ee onda da Maaşallah yine oturuyorum, neredeyse gün boyu hemde.
Hayat oturarak geçmiş valla.
Ama ben geçen sene, ayak bileğimin şişliği nedeniyle doktora gitmiştim. Ki doktor bana varisin var dedi. Hatta, hatta.. doktor işimi, yaşımı falan öğrenince baya bir şaşırmıştı yani.
Peki ben naptım.. verdiği ilaçları bir iki kez içtim. Sonra bıraktım.
Ha bu arada bendeki gizli varis. Ve orta dereceye kadar gitmiş.
Bendeki bu rahatlık sanırsam ki, bildiğiniz o varis görüntüsüne sahip olmamam galiba. Ve şişlik harici başka bir şikayetimin olmaması. Çoraplar iz yapıyor bilekte. Şu ayaktaki çıkık kemik var ya, bileğin dış tarafındaki, he işte o bazen, çoğunlukla, kayboluyor desem yeridir. Onun harici bileğim oldukça incedir yani.
Birde varis nedir, ne değildir, hakkında neleri doğru neleri yanlış biliyoruz diye şöyle bir bakacak olursak, esasında oturan insanlarda da görülebilen bir hastalık olduğunu görüyoruz. Yani benimki normal.
İşte varis hakkında bilgi edinebilenecek bir yer: Varis hakkında bilgi.

Yorumlar

 1. ayak bileğimdeki son zamanlarda gözle görülen şişlik nedeniyle ben de önümüzdeki günlerde doktora görünmeye hazırlanıyorum, geçenlerde gittiğim ortopedi doktoru taban çökmesi var, converse, babet ya da sandalet tarzı ayakkabılar giymediğin sürece sorun olmaz dedi. haksız da sayılmaz, topuklu ya da platform ayakkabı giydiğim zaman şişlik olmuyor, ama şimdi başka bir sorun başladı bilekteki şişliğe ilave olarak sürekli baldırlarımda kramp ve sancı hissediyorum, sanırım ben de böyle bir şey çıkacak, annem varis yüzünden 2 kez ameliyat geçirdi, yani bu hastalık ailede çok meşhur bir hastalık o yüzden sanırım riskim de çok :( geçmiş olsun tatlişko

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın. Sanada şimdiden geçmişler olsun.
   İnşaallah varis çıkmaz. Ve önemli birşey değildir umarım.
   Ama dediğinde doğru, genetik olabiliyormuş.

   Sil
 2. geçmiş olsun aman ha dikkat edersen bişi olmaz.
  çok oturanlarda basur olur diye duyarım ama varis de varmış demek ki.
  :)

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. İnşaallah. Gerçi oturduğum yerden şifa bulacağım şüpheli ama. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…