Ana içeriğe atla

Kaçak Dizisi - Uyuyan Dev Uyandı.
Akşam oturduk, ailecek Kaçak dizisini izledik. Diziyi aslında babam seçti. Bizimde izleyecek başka bir şeyimiz olmadığı için ses etmedik. Onu izledik. Şimdi geçelim diziye.
Dizi başlamadan evvel haberlerde dizinin tanıtımı yapıldı. Artık haberlerdeki dizi tanıtımlarına da alıştık. Alıştırdılar. Orada Gürkan Uygun'un, namıdeğer Memati'nin dizide eski polis olduğu söylendi. Ama öyle çıkmadı. İlk anlam veremediğimiz nokta bu oldu.
Dizinin özeti şöyle; mafya babasının oğlunu öldüren Serhat (Gürkan Uygun), ailenin intikam korkusundan kaçar. Ama bir gün yerini öğrenirler. Ve olaylar başlar.
Dizinin ilk yarım saati saadetten geçilmiyordu. O musmutlu aile tablosu o kadar da inandırıcı değildi şahsen. Bir de adam kaçmış. Kaçtığı 7 yıl olmuş ortalama. Şimdi oğlu var, 7 yaşında. Varın siz söyleyin, bu nasıl kaçıştır arkadaş. Kaçan adam hemencecik aile kurar mı? Ne aşkmış, görür görmez vurulmuş da herşeyi unutup kuruvermiş ailesini, düzenini. Bari kaçış senesini fazla söyleseydiniz de bu detay göze çok batmasaydı.
Saadet tablosunda hele bir sahne vardı ki, gıcık oluyor insan. Neymiş, kocacığı evlilik yıldönümlerini unutmuş. Kadın resmen salyasümük ağladı. Sanırsın aldattı. Şimdi diyecek ki, bitti bu evlilik, boşanıyorum. Var mı böylesi ya.. Abartmayınız şu özel gün muhabbetlerini bu kadar. Hiç inandırıcı olmuyor.
Geçelim dizinin asıl mevzusuna. Şimdi Serhat, yanında çalıştığı ama ne olduysa ihanet ettiği için öldürülecekken kaçıyormuş. Ve o kaçış anında adamın oğlunu öldürüyormuş. Ki orası muamma. Zira göstermiyor. Sadece silah sesleri var. Yani bence o öldürmedi. Kazara o engamede vuruldu uşak. Ama diğer sağ kalan adamlar korkudan suçu onun üstüne attı.
Yıllar sonra adamın izini bulunca peşine düşüyorlar. Aslında babanın niyeti öldürmek değil. Ama onun gözüne girmeye niyetli damat işin suyunu çıkarıyor. Serhat'ın yani şimdi bilinen adı Ahmet'in oğlunu kaçırıyor. Yine silahlar patlıyor ve çocuk vuruluyor ne yazık ki.
Şimdi eşitleniyorlar işte. Kaçarken kovalayan oluyor. Olacak yani. Bir de kaçtığı ailenin kızıyla aralarında bir şey varmış galiba. Kız adamın resmini saklamış bunca yıl. Kız da o dediğim damat müsvettesinin eşi oluyor. Evli barklı kadın yani. Çocuğu da var. ister misiniz o çocuk Serhat'tan olsun. Ha, ha.. amma gülerim he.
E şimdi ne olacak. Adam kaçmaktan vazgeçip kovalayacak da, adamların yeri yurdu belli. Devamı ne şekilde işleyecek merak ettim doğrusu.
Başlıktaki uyuyan dev, kaçak olan Serhat oluyor. Bunu oğlunu öldürdüğü mafya babası adam söylüyor. Onun da oğlunun öldüğünü öğrendiğinde.Açıkcası bu söz insanı düşündürüyor da bakalım çok da abartmasalar bari. 


 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…