Ana içeriğe atla

Kayıp Dizisi.

Hatırlar mısınız? Geçen yılların birinde yaz sezonunda çıkmış olan Kızım Nerede adlı bir dizi vardı. Zengin bir ailenin genç kızları kayboluyordu ve ailenin sırları bu süreçte bir bir açığa çıkıyordu. Kadrosunda birbirinden iyi oyuncular vardı üstelik. İyi gidiyordu ama sonra ne olduysa, dizi saçmalamaya başladı ve o şekilde bitti, gitti.
Bu sezonun iddialı yapımları arasında gösterilen Kayıp dizisini ilk gördüğüm andan beri aklıma kızım nerede dizisi geliyor. 

 
Peki neden? Bilmeyenler bunu sorabilir. Senaryoları çok benzer geliyor bana. Kızım Nerede'de kızın kaybolması ile aile içindeki öyle sırlar açığa çıkmıştı ki. Ağzımız açık kalmıştı desem yeriydi. Zaten bayılıyoruz entrikaya. Onda da bol bol vardı.
Kayıp dizisinin tanıtımlarından da anladık ki, kaybolan çocukla birlikte ailenin saklı sırları açığa çıkıyor. Bakıyoruz ki herkesin bir sırrı varmış.
İşte bu noktada birbirlerine çok benziyorlar. Giriş noktası aynı. Ama eminim işleyiş farklı olacak.
Kayıp dizisi ile ilgili Cengiz Semercioğlu bir yazı yazmış. Çok iddialıymış. Kendisi de çok beğenmiş.
Ben izler miyim bilmiyorum. Açıkcası cuma akşamım için boş yer yok. Böyle Bitmesin dizisini izliyoruz ailecek. Ama tekrarlarına denk gelirsem bakabilirim. 
Bakalım, kızım nerede dizisi ile sadece çıkış noktaları mı bir. 
Bakalım sonu onun gibi olacak mı? Gerçi yazıda geçtiğine göre 39 bölüm düşünülmüş ama belli olmaz. Bizde her dizi uzatılabilir. Uzatınca kazanıldığını sanan yapımcılara, uzatılmadan bırakılan dizilerin daha çok sevildiğini söylemek lazım. 


 

Yorumlar

 1. evet ya ideal dizi bi sezon olur yaaa.
  :)

  bi de biz neden entrika seviyoz sahiden de.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. De mi? O entrikalar, sırlar falan götürür baya diziyi. :D
   Bilmem.. belki de çözmek hoşumuza gidiyordur. :)

   Sil
 2. bi aşk hikayesi göremeyince fragmanlarda pek yanaşmadım :))zaten senin de cumaları dizin varmış:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşk gizli unsurdur belki.. :) Aşk yoksa dizi eksik olur, çıkar elbet bana göre.
   Evet var, kısmet artık. Cuma gününde ne varsa, çoğu iddialı dizi cumaya konmuş. :)

   Sil
 3. Ben de hemen "Kızım Nerede" yi hatırladım. Üstelik geçen sezon "Kayıp Şehir" dizisinde oynayan karakter İlker Kaleli de orada olunca sanki tuhaf bir karışıklık oluştu beynimde. :) Cuma dizi boşluğunu benim için dün gece başlayan "Med-Cezir" doldurdu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kayıplı dizilerle gidiyor. :)
   Ben onu pek sevmedim. Orjinalini bildiğim için galiba. :)

   Sil
 4. geçen bi karikatür gördüm "dizi sezonu açıldı" başlığıyla. Kadın tv karşısında, kucağında bebek, elinde biberon, devamını yazmayayım ama durumu çok güzel özetlemişler :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :)
   Galiba gördüm o karikatürü. Allahım o duruma düşürmesin beni. :D

   Sil
 5. sanırım ev işleri değil mi.
  azcık yoktun ya.
  kolaylıklar.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın. :) ev işi, iş işi.. kafam dolu, yazamıyorum. :)

   Sil
 6. Aynen benimde aklıma hemen bu dizi geldi Akibetleride aynı olacak gibi başlangıç güzel oluyor kayıp çocukları olan ailelere bir umut gibi başlıyor ama özellikle ilk Bölümde yok çocuğun parmağını koparıp yollamaları aile içi entrikalar bunlar insanı hemen itiyor, Adam gibi bir kayıp hikayesi yazamadılar gitti. sevmedim:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok abartıldı diye düşünüyorum artık. Hatta ilk bölümden öyle düşünmüştüm. :)
   Günü değişti vs falan.. çok sürmez kalkar yayından. Bir de bana göre 10dan sonra yayına girmesi gereken bir dizi.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…