Ana içeriğe atla

Benim...Akşam önüme taktığım iğneleri çıkartmadan yatan kişi, benim. Sabaha karşı aklıma gelip baktım yoklar. Kalkıp yatağı yokladım. Biri omzum hizasındasıydı, diğeri totomun altında. Aldım, koydum kenara. Şükürler edip yattım aşağı yeniden.

Otobüste artık yer yerilen insan kişisi olan kişi de benim. Veren de lise öğrencisi bir kızcağız. Şaşırdım, otur dedim, gerek yok dedim ama oturmadı. Bende oturdum.

Babası yoğun bakıma alınan ve buradaki hastanede yer yok diye te Gebze'ye götürülen de benim. Ciğerlerindeki sorunu 20 gün sonra farkeden doktora küfürler savuranlar içinde bende varım. Çok uyuyor diye beynine tomografi isteyen o doktoru o tomografi cihazına sokmak isteyen de benim.

Bugün nihayet işyerindeki yeni düzen işleri bitecek olan da benim.

Okuyamayan, yazamayan da benim..

Dua isteyen de benim... 


 

Yorumlar

 1. şu andan başlayarak dua ve iyi dileklerimi gönderiyorum.
  hadii her şey yoluna girsin ya.
  son günlerin zor geçiyor.
  hadi hepsi bitsin gitsin.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Deeptone. :)
   Amin.. Bitsin gitsin artık..

   Sil
  2. hadi hadi bitceeeek.
   gülümse hadii.
   bitcek az kaldıııı hayırlısıylaaaa.
   :)

   Sil
  3. Hadi hayırlısı o zaman. :)

   Sil
 2. inşaallah bu günler en kısa zamanda geçip gider
  dualarım seninle inşaallah en kısa sürede iyileşir baban
  Allah anne ve babalarımızı başımızdan eksik etmesin inşaallah

  YanıtlaSil
 3. Allah işinizi kolaylaştırsın. Dualarımız sizlerle..

  YanıtlaSil
 4. Aaa, üzüldüm, babana çok çok geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin.

  YanıtlaSil
 5. Canıııım Allah yardımcınız olsun, tabi ki dualarımız sizinle.
  Yazıyı okumadan yazdım üsttikini, hiç önemi yok. Bir an önce düzelir baban umarım.
  :/

  YanıtlaSil
 6. Nası kötü şeyler Rabbim yardımcınız olsun en kısa zamanda iyileşir inşallah baban.Doktora bir araba laf da benden. Can ya bu can yani biraz daha özen.

  Dualarım sizinle olsun :)

  YanıtlaSil
 7. Dualarim seninle. Babacigin en kisa zamanda sagligina kavusur, sen de mutlu satirlara kavusursun insallah...

  YanıtlaSil
 8. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Allah razı olsun cümlenizden.
  Biz her ne kadar bazı şeyleri istemesek de, hiç aklımıza da gelmese, alışması zor olsa da. Hele dillendirmesi yürek yaksada, gerçek değiştirmiyor.
  Pazar günü babam vefat etti.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…