Ana içeriğe atla

Lafın Özü...

Ne yazayım... Bilmem. Sende bilmiyorsun ki şimdi. Hatta banane dersin, haklı olarak.

Koca bir sene geçti. Bu sene atanırım derken, güzel bir şeyler olur belki diyerekten geçirirken günleri, yaptı yapacağını işte.

Şimdi sanki tüm yollar, tüm sözler babamı hatırlatıyor. O'na dair bir şey çıkıyor illa ki. Ya da bana öyle geliyor. Bize öyle geliyor.

Mesela yılbaşı geliyor ya, akşama kuruyemiş al, derdi. Kutlamak için değil, yılbaşı bahane. Maksat yemek olsun işte. Zaten yıl içinde hiçbirşey istemezdi ki.

Ne yazayım şimdi...

Yeni bir sene başlayacak bir gün sonra. Tüm temennim, gelecek bu sene elinizden sevdiklerinizi almadığı, huzur dolu, sağlık dolu bir yıl olması.

Yeni yılda, yeni bir sayfa. Bu günlüğün sayfalarında, güzel ve neşe dolu yazılarla buluşmak üzere deyip, selam ediyorum...

Sevgileri yarınlara bırakmayın... olur mu..

Yorumlar

 1. Babalarımız inşaallah rahatlardır canım
  Bu arada en son bi yazı yazdım sana ithaf ettim ama orada belirtmedim içinden sen geçtin yazarken sana söylemek istedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah. İnşaallah..
   Çok teşekkürler. Bakayım, listede görmedim. Ya da gözümden kaçtı.

   Sil
 2. ne diyeceğimi bilemedim ya. yıl içinde bişi istemezdi ama yılbaşı gecesi al derdi ha. bu çok duygulu ya.

  taam. sen de bırakma ama.

  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam bırakmamaya çalışacağım bende. :)

   Sil
 3. Ne yazayım şimdi ben de bilemedim...Babamı kaybettiğimden beri sözleri, şunu şöyle yapardı diye düşünmelerim, bunu yemesini çok severdi demelerim bitmedi, bitmeyecek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bitmesin de zaten... Biterse korkmak lazım.. endişe etmek lazım.

   Sil
 4. Giden gittikten sonra ne dense boş aslında
  önemli olan hayattayken sarılabilmek onlara..

  Benden de 2012 ekim ayı annemi aldı. 2013 geçti 2014 geldi ve daha nice seneler gelip gidecek ama sevdiklerimiz yüreğimizde hep taze kalacak hem sevgileriyle hem giderken bıraktıkları acılarıyla...Hatırlamak güzel şey ve tabi dualarla anmak.
  Huzur içinde yatsınlar inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin..
   Hatırlamaktan öte dualarla anmal daha önemli galiba. Sizinde başınız sağolsun. Rahmet rahmet eylesin annenize de.

   Sil
 5. Güzel Rabbim merhametiyle yaklaşsın tüm kaybettiklerimize inşallah...

  YanıtlaSil
 6. evde nasılsınız. işe gidiyon di mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşe gidiyorum. Ev normalleşti artık. İnsan alışıyor herşeye.. Üstüne çok düşününce garip geliyor ama normal olan bu galiba.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…