Ana içeriğe atla

Tuhaf...

Düşünmeyince oluyor.. İnsan hayata devam edebiliyor. Hani düşünmeden nasıl oluyor ki, derseniz, oluyor işte.. Bilmem ..
Öylece sessiz durunca oluyor. Ama anlatması zor. Söylemesi zor.
Belki hala idrak edilemedi durum. Öylece apaçık bir gerçek var ortada ama insan hemen kabul edemiyor.
Tuhaf hissediyorum kendimi. Çoğu zaman duygusuz. Çünkü içimde hiçbir şey olmuyor. Dedim ya en çok anlatması zor oluyor. Söylemesi. Dillendirmek dedikleri o şey...
Halbuki dillendirmesen de, söylemesen de değişmeyecek bir gerçek var ortada. Bir daha göremeyeceğim bir babam var artık.. Konuşmasam da, ağlayıp sızlasam da, sessizce durup öylece hayata devam etsem de, herkese haykırmak isteyip bir yandan kimsenin bilmesine ne gerek var desem de... değişmiyor ki  gerçekler. Ölen geri gelmiyor.
Şimdi, ölümünü idrak ettiğim anlarda, tek dileğim huzur içinde yatması. Rabbimden sadece bunu istiyorum artık. Dünyadaki acısı dindi de asıl oralarda acı çekmemesi tek istediğim. Dualarım böyle.
Yorumlar

 1. Canım başın sağ olsun. Geçmiyor sızısı ama alışılıyor.
  :(

  YanıtlaSil
 2. :(başın saolsun canım benim,allah sabır versin :(

  YanıtlaSil
 3. Başın sağolsun o acıyı çok iyi bilirim ard arda yaşadım önce kardeşimi yazın annemi 3 ay öncede evleneceğim adamı kaybetmenin acısı hep taze hiç geçmiyor.Dalarımız onlarla.

  YanıtlaSil
 4. baban hastaydı, kaybettiniz demek, başınız sağolsun, çok üzüldüm senin için.

  YanıtlaSil
 5. Şu anda boğazımda bişeyler düğümlendi
  Ne desem bilmiyorum bende bir buçuk sene önce babamı kaybettim seni maalesef çok iyi anlıyorum
  Alıştım diyeceksin ama alışmaya alışacaksın canım bize de böylesi nasipmiş mekanları cennet olur inşallah

  YanıtlaSil
 6. Pe hito, Şımarımtırak Çikolata, Cansu Bulur, Deeptone ve Melek Bahar;
  hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Eksik olmayın. Acımı paylaştınız benimle.
  Allah razı olsun hepinizden.

  YanıtlaSil
 7. Başın sağolsun:( Rabbim cennetine alsın inşallah affetsin her bir hatasını.. bu duyguyu hepimiz yaşayacağız bir gün.İçim cız ediyor düşündükçe.. Onları bir gün kaybedecek olmak düşüncesi bile ağlatıyor beni zaman zaman çocuklar gibi.... ama insan zamanla alışıyor her şeye şükür ki.ilk acısı kalmıyor nefesini kesen, daha dayanılabilir hale geliyor sanırım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tuhaflığı da oradan geliyor zaten.. alışıyor insan.. Ama yokluğuna. Öldü demek hala iç acıtıyor.. boğazı düğümletiyor..
   Çok sağolun. Amin.. diyorum yürekten.

   Sil
 8. bir yıl sürermiş derler ilk acının geçmesi.
  sona özlenir acıtır ama azalırmış.
  acı azalmasa herhalde yaşanmaz zaten di mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle.. Allah bir şekilde sabrını veriyor insana.

   Sil
 9. Başın sağolsun mekanı cennet olsun babacığının Allah sabır versin sizlere :(:(:(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…