Ana içeriğe atla

Yorgunluk..

Şu an ayaklarımı uzatıp, şöyle keyifle oturmak ve dinlenmek isterdim. Ama... yapamıyorum.
İşyerinde geç kalınmış bir bahar temizliği var. Günü geçmiş, birikmiş ne kadar evrak, dosya varsa depoya kaldırıyoruz. Şu günlerde astım olmazsam hiç olmam herhalde. Maruz kaldığım tozun haddi hesabı yok.
Ellerim tahriş oldu, benim güzel ellerim ahh..
Bir de evde de işler beni bekliyor. Babam hala hastanede, ablam orada. Ev işleri bana kaldı. Yani çalış çalış.. bitmiyor.
Hayallerimi sanırım tekrar gözden geçirmeliyim. Zira hayalimde çalışan ev kadını olmak vardı. Ama zormuş arkadaş. İş mesaisini geçtim. Ev işleri yap yap bitmiyor arkadaş. Onu yapıyorsun, başkası çıkıyor. Hele o bulaşıklar. Tamam makine var da dizmesi dert, boşaltması ayrı dert. Çamaşırlar zaten tam işkence. Ayır, at makineye sonra as. Bitti mi.. hayır. Sonra topla. Hepsini ayrı ayrı yerleştir.
Allah'tan yemek yapmıyorum. Onu diğer ablam yapıyor sağolsun.
Kısaca ve özetle yorgunum a dostlar yorgun... yok mu bana bir izin verebilecek biri..
Bloglara da bakamıyorum ki.. Pc başına anca oturdum desem yeridir. Yorgunluktan okumak gelmiyor içimden. Kusura bakmayın. Şöyle arkama yaslanıp dinlenmek istiyorum. Pazartesi müsait olurum İnşaallah... dua edin..
İyi bakın kendinize...
Yorumlar

 1. Rabbim şifa versin babana.. sana da kolay gelsin..zor vallahi hemişhem ev bin parçaya bölünüyor insan.. bir yoğunluk bir yorgunluktur hep dönüp duruyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin..
   aynen öyle. işteki bu temizlik boya işleri olmasaydı bu kadar koymazdı. :)

   Sil
 2. Alemsin haaaa.Birden kendimi gördüm bu yazıda.İşler, yap yap bitmiyor.Bitsede bir yenisi ekleniyor.Seni çok iyi anlıyorum da elimizden gelen birşey olmayınca mecbur sırtlanıyoruz bu yükü.Eğer dinlenip keyif yapabileceğin bir vaktin olursa benim yerimede dinlen.Bu arada babana acil şifalar diliyorum :)
  Haaaa unutmadan çalışan ev kadını olma hayalinide tekrar bir gözden geçir derim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Gülüp geçmek lazım değil mi.. hatta şükretmeli :)
   Hayallerimi cidden gözden geçirmem lazım. Olmuyor böyle.
   Sağolun.. amin..

   Sil
 3. haftasonu hiç olmazsa akşamları dinlen barii.
  kolay gelsin, geçmiş olsun.

  çalışan ev kadını. en kötü meslek yaw.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu boya işleri yüzünden böyle oldu. Yoksa o kadar yorulmuyordum ki.
   Sağol. Amin.. Amin.. geçecek gidecek İnşaallah.. gelecek evine tez zamanda.
   Öyle mi dersin.. kısmet artık :)

   Sil
 4. Babanıza acil şifalar..
  Yorgunluk güzel şeydir yaşadığını hissettirir insana.
  Kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Sağolun.
   Yorgunluk beni uykucu yaptı. .:)

   Sil
 5. Acil şifalar diliyorum babana ne rahatsızlığı var bilmiyorum iyileşir de kafan rahat dinlenirsin inşallah en kısa zamanda. :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Enfeksiyon var. Geçecek İnşaallah.. Sağol.
   Eve dönsün de dinlenmesi kolay. :)

   Sil
 6. o dediklerini ben bile yapıyorum yaaa... üstelik bulaşık makinm de yok. :))

  ayrıca çok geçmiş olsun, umarım önemli bir şey yoktur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen her gün makine dolusu bulaşık ve çamaşır çıkarmıyorsundur herhalde.. :) :)
   Sana da kolay gelsin.
   yaşından dolayı enfeksiyonu önemsiyorlar. geçmeden bırakmayacaklar gibi. Sağolasın.

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. İyiyim iyi. :) İşler bitti galiba.. oturabildim masama. :) :)

   Sil
 8. Dinlen diyecektim ama şimdi de başka şeylerle uğraşıyorsun.
  Umarım her şey en kısa zamanda yoluna girer.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…