Ana içeriğe atla

Minik Bir Serçe Zaman..

Zaman, bir minik serçe
Avuçlarında..

Çırpınsa.. çırpınsa..
İzin verir misin uçup gitmesine..

Çırpına çırpına can versin ister misin avuçlarında.
Akıp gitse sonra, parmaklarının arasından.

Zaman,
Avuçlarında bir minik serçe de olsa.
Ya uçar gider.
Ya da can verir parmaklarının arasında...

Sen,
Tutamazsın zamanı.
 
Yorumlar

 1. Serçe diyince kıyamadım yoksa tutmaya çalışırdım :)
  Şarkı gibi olmuş çok güzel :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu seferde tuttuğun için gider avuçlarından...
   :)

   Sil
  2. :) Zaman bu.. gider.
   Bizde peşinden gitmeli..

   Sil
  3. Sana mim getirdim kiii :))
   Yapmak istersen tabi :D

   Sil
  4. Teşekkürler. :)
   Müsait olunca bakacağım.

   Sil
 2. Zaman uçup gitsin avuçlarımdan, ben de onu tutmaya çalışmak yerine uçup gideyim deli dolu :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Ne güzel de dediniz.
   Ardından bakmak yerine onunla gitmek en güzeli. :)

   Sil
 3. Zaman..
  güzel benzetme , tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
 4. zaman öyle hızlı aakıp gidiyor ki koşuyor resmen önümüzden.... Sona yaklaşmadan ah vahlık durumlara düşmeden güzelce değerlenir geçer ,inşallah. iyi bayramlar şimdiden:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşaallah.. hakkıyla değerlendiririz zamanı. :)
   Geç oldu ama iyi bayramlar..
   :)

   Sil
 5. Tutamıyoruz ama umarım en güzel şekilde yaşarız,ölürken pişman olmayız yaşadığımız hayattan (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En kötüsü de, o son anda pişman olmak olur..

   Sil
 6. ne gitsin isteriz ne avuçlarımızda ölsün,
  uçup giderken mutlu olmak isteriz.

  YanıtlaSil
 7. "Ben zamanı gördüm çırpınırken avuçlarımda..."

  Bunu nerede duydum, nerede okudum bilemiyorum,
  aklıma geldi....

  İyi bayramlar demeye gelmiştim ben...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuyunca banada yabancı gelmedi..
   İyi bayramlar.. :)

   Sil
 8. Güzel yazmışsınız. Ama ben yazılandan çok yazanı düşünürüm. Bunlar kafasından geçerken nasıl bir ortamda nasıl duygular içinde olduğunu merak ederim. Tıkpı Mozart dinlerken parmaklarının piyanonun tuşlarına nasıl değdiğini, çalarken kendini nasıl hissettiğini düşündüğüm gibi.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…