Ana içeriğe atla

Nişanımdan Notlar. 28.09.2014

Nişanımın öncesi baya hareketliydi diyebilirim. Sonrası için Allah kerim.
Bildiğiniz üzre, uçuk belası ile nişanıma merhaba dedim. Ama o anki heyecanla uçuğum pek derdim olmadı. Ama kuruduğu için gülerken canım yanıyordu.
Benim uçuğum harici, ablamlarım ikisi de hasta oldu. Nişan olacağı sabah eniştem hastanede böbreğinde taşın sancısını çekiyordu. Ben az daha kendimi yakıyordum. Kafama şemsiye düşürdüm.
Allahtan öğleden sonra eniştemin ağrısı geçti.
Ve tabi gün boyu yağan yağmuru es geçmemek lazım. Bereket dolu bir gündü diyebilirim. Zaten yağmur bizi pek seviyor. İlk görüştüğümüz günde yağmur yağmıştı.
Özetle akşam oldu. Misafirler geldi. Yüzükler takıldı.
Ve artık nişanlıyım.
Mutluyum.


Yorumlar

 1. çok çok tebrikleeerr:):)

  YanıtlaSil
 2. tebrikler de sizin dugunu dusune miyorum kapida bir ambulans ordusu olsun nolur nolmaz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Aman Allah korusun.
   Çok teşekkürler.
   Ollanlar biraz heyecan kattı ama.

   Sil
 3. oleeeeey. maceralı ve sulu oldu diyosun. ama son yazımı oku bi ara, dün yazdığım :)

  YanıtlaSil
 4. Tebrikler Allah tamamına erdirsin, aksilik olacaksa da böyle küçük şeylerden olsun Allah beterinden saklasın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teeşkkür ederim. Evet haklısınız. Allah her daim beterlerinden korusun cümlemizi.
   :)

   Sil
 5. Ufak tefek aksilikler iyidir, büyüklerini savuşturur diye düşünürüm her zaman. Hastalara geçmiş olsun. Size de kocaman mutluluklar. Ne güzel heyecanlar bunlar:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Öyle değil mi.. Allah beterlerinden saklasın.
   Hastaalr iyi şükür. :)
   Aynen.. Allah hiç bozmasın. :) :)

   Sil
 6. Allah mesut bahtiyar etsin.

  YanıtlaSil
 7. bak resim olursa haberim olsun eskisi kadar gezemiyorum blogları.
  Allah mesut etsin Allah utandırmasın.
  Sen mutluysan ben de mutluyum ^.^
  hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. Amin..
   Çok teşekkürler :) Tamam haber edeceğim. Bugünde elime ulaşmadı resimler.
   Eksik olma. Tekrarlar teşekkürler. Mutluluğumuz hiç bozulmasın İnşaallah..

   Sil
  2. Amin amin. Tebrik ederimmm tekrar hayirli olsun

   Sil
  3. Bende tekrar teşekkürlerimi sunarım.. :)

   Sil
 8. Allah tamamına erdirsin! :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin.. hayırlısıyla İnşaallah.. Çok teşekkürler. :)

   Sil
 9. Kıyafetine bayıldım:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   Bende çok beğenerek aldım. üstelik tek günlük de değil. Tülün arkadaki kuyruğunu kes başka özel günlerdede giy. :D

   Sil
 10. ayyyyyyy ne güzeeel. ilk nişanlı bayramın hayırlı olsuuuun :)

  YanıtlaSil
 11. Hadi bakalım hayırlı olsun ve Allah tamamnına erdirsin :) Mutlu bayramlar diliyorum.

  YanıtlaSil
 12. Deeptone, Hamiyet Akan ve Handan, geçmiş bayramınız mübarek olsun. Çok teşekkürler.
  Bayramda bakamadım buralara.. :) :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…