6 Ağustos 2023

Kısa Kısa Olaylardan

Veteriner hekim olmak yada olmamak meselesinden başlayalım.

Ablam geçen gün kuşlarından birini yumurta sıkışması yüzünden veterinere götürmüş. Demişler ki, kuş doktoru yok şuan. Yardımcı olmamışlar. Hatta dolaylı yoldan ölür gider demişler çekinmeden. Biraz vicdan diyorum. 

...

Bugün piknikte salata yapacakken bıçak almadığımı farkettim. Birinden istemek istedim ama yapmadım yapamadım. Malzemeler domates salatalık ve soğan. Aldım çatalı elime. Salatalık ile başladım işe. Çatalla ufak ufak parçalara ayırdım. Domates zor olur dedim ama o da çatalla gayet iyi parçalara ayrıldı, doğranmış gibi. Sıra geldi soğana. O sert nasıl doğranır çatalla derken aklıma kat kat ayırmak geldi. Çatalla yine kenardan dikine kestirdim. O katı ayırdım aldım. Sonra elimle küçük küçük parçalara ayırdım. Birkaç kat bu şekilde ayırıp parçaladım. Ve işlem tamam. Bıçak kullanmadan salata yaptım. Çocuklar da bende acayip keyif aldık bu işten. 


...

Kedi videosu izliyorum bu ara. Ama öyle komik videolar değil. Bakımı ile ilgili olanlardan. Zira içimde kedi sevdası var oluyor gibi ama olmuyor. Yani olmasına izin vermiyorum. Çünkü zor bir iş kedi bakmak. Al onu getir eve, sev, sonra dursun kenarda. Yok kardeşim o öyle değil. Değilmiş. Sevmek elbette en önce olan ama sonrasında onun yemeği var, bakımı var. Temizlik işi var. Uzaktan ne kolay görünüyor halbuki. Aşılama olayı da var birde. Gerçi ben kediyi elime bile alamam ki zaten. Ya korkudan ya da başka bir duygu buna engel. Bilemiyorum. Ama kimse iyice araştırmadan almasın kedi. Benden tavsiye. 

....

Bu ara kendimi birde çanta yapmaya adadım. İki tane yaptım. Biri üç kare parçadan. Kullanmadığım çantalardan yaptım. Diğerini kottan yaptım. Dikdörtgen parçadan o da. Bu şekilde yazarak sosyal medyada bulabilirsiniz örnekleri. Üç parçadan oluşan çanta içime sinmedi nedense. Şuan diğerini kullanıyorum. O da tam istediğim gibi olmadı ama kullanıyorum. Yazın geniş çanta iyi. Çocuklar susuyor dışarı çıkınca. Her zaman su almak da masraflı yani. Gerek yok. Yanıma alıyorum. Çanta bu yüzden iyi oldu. Çantalar bunlar. Siz hangisini beğendiniz?....


12 yorum:

 1. çiçekliyi :) kedi alıp da sonra sokağa bırakıyorlar yazık oluyor cins kedilere :) hımm bıçaksız salata peki öğrendik sendeeen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende onu kullanıyorum:))
   Lazım olur öğrenmek lazım.
   :))

   Sil
 2. Ben çiçekli olan çantayı daha sevdim sanki :)

  YanıtlaSil
 3. Çantalar çok güzel gözüküyorlar, ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Uğraş iyi oluyor. Yoksa bende hep tel bakıyorum. :)

   Sil
 4. Kedi olayı evet biraz detaylı. Zor olduğunu bildiğim için bende girmiyorum o işe . :)

  YanıtlaSil
 5. -Sizin veteriner bazı doktorlar gibi konuşmuş. Böyle duygusuz olmayı sanırım okulda öğretiyorlar.- Kendi işin, kendi görmek bence çok mantıklı, son çare yardım istemek, aynı ben :) - Kedilere ben de dokunamıyorum, ve evet evde bir hayvan beslemek aşırı sorumluluk, ben camın önüne her sabah bulgur yumurta ve ekmek kırıntısı koyarak karga, martı ve güvercin besleyerek hiç sorumluluk almadan hayvan sevmiş oluyorum :) - Çantalardan sapı mor olan daha yazlık olmuş, asimetrik parçalar albenisini artırmış, çiçekler de bonusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım. Sonra kuşçuya götürmüş kuşu ablam. Adam sağolsun ilgilenmiş, yumurtayı yağ ile çıkarmayı başarmış. İlaç vermiş. Şuan iyi durumda.
   Bazı insanlar yardım istedin diye kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıyor maalesef. Çok mecbur olmadıkça kimseden bir şey istemem kolay kolay.
   Bir kere elime aldım. Çünkü vicdanım onu yolun ortasında bırakmaya el vermedi. Yavruydu ve kördü. Alıp kenara koydum kimse yoktu benden başka yapacak.
   Bende ekmek koyardım ama artık yapamıyorum. Alt kata kiracı geldi.
   Kış için başka çanta artık. Abartıp başka bir tane daha yapsam diyorum ama boşver diyorum sonra. Yeter. :))

   Sil
 6. Çiçekli çok hoş gözüküyor. Benim tercihim çiçekliden yana olurdu. :)
  Kedi konusunda ise kedileri ben gerçekten severim fakat uzaktan sevebiliyorum açıkçası çok nadir kucağıma alabilirim korkmakta denebilir belki. :) Sahiplenme konusu çok ciddi ve önemli kesinlikle üstünde durulmalı bencede.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende onu kullanıyorum.
   Kedi konusunda tek olmamak iyiymiş. :)))

   Sil