Ana içeriğe atla

140'lık Darbe. İlk Darbe Girişimimdir. Hayırola..

Tuna Kiremitçi 'nin linkteki yazısını okudum bugün. Dün benim aklımdan geçenleri yazmış dersem, yalan olmaz. Çünkü, dün twitter adresime bakıyordum, içimden o anki halimi paylaşmak geçmişti. Görüldüğü üzre, pek öyle kısa cümlelerle anlatamıyorum kendimi. Detaya girmem lazım. Yanlış anlaşılmamam lazım. Bir lafı on kere anlatmak işime gelmez.

Ki bu sebeple bana dün twitterin o 140'lık kısıtlı alanı yetmedi. Bende gittim, facede döktüm içimi. Hayır duaları aldım. Bugün iyiceyim.

Bir yerde daha okumuştum, nedir niyedir twitterdeki bu 140'lık kısıtlama diye. Sanırım nedeni yoktu. Çünkü aklımda onunla ilgili bir şey gelmiyor. Bilen varsa paylaşsın öğreneyim/öğrenelim.

Sosyal medyada sosyalleşmek, sandığınız gibi fütürsuzca olmaz. Size bir kısıtlama lazımdır. O kısıtlamada 140 harfte gizlidir. Özgürlüğünü, sosyalleşmeni o 140'a bölmen lazımdır. Yoksa, zekan buna yetmiyor mu? Hani birde diyorya 140dan fazla olunca, “ daha zeki olmalısın”

Hakarete bak hele. Sen bana kısıtlama koy, üstüne birde zeka özürlü de. Terbiyesizzz...

Bende Kiremitçi'nin darbesinde yerimi almaya karar verdim. Tivıtırın 140lık duvarına yıkmak için, darbe şarttır. Lazımdır, gereklidir. 140a karşı da anca 140lık darbe olur zaten.

Not: yazıyı dün yazdım, bugün yayına aldım. Kiremitçi'nin yazısı öbür güne ait.

Yorumlar

 1. Twitter'ı yıkmayın siz yeni bir şey icat etseniz daha iyi olmaz mı? :)

  Bu arada blogun yeni halini çok beğendim. Yalnızca Hayalperest'in "t" harfi çıkmamış o kadar. :D

  YanıtlaSil
 2. :D Yok yok twitter kalsın, o 140lık sınırlı duvarı yıkılsın kafi bizim için.
  Teşekkürler. Ablam sağolsun. Benim için yapmış. Evet biraz büyük olmuş normal ekranlar için. Ama LCD ekranlarda sorun yok. :D Şuan o ekrandan baktığım için.
  Evde düzenlerim tekrardan. :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…