Ana içeriğe atla

Blogger Gururla Sunar: Çok Yönlü Blogger Ödülleri

Biri geldi mi peşine biri daha gelir. Bu hep böyle olmuştur. Yani aldığım bu ödülün devamı gelecek. İnanıyorum ben. Evet evet ödül aldım ben. Aa.. (merakla) ne ödülü ki? Çok Yönlü Blogger Ödülü. Aa..(bu muydu yani der gibi) o ödül mü? Abartımı, fazla abartı bulabilirsiniz. Abartmaktan öte, küçük şeylerle mutlu olma oyunu diyeyim ben. Nette beni hatırlayanlara koca koca kucaklamalar, sevgiler ve saygılar benden olsun.
Beni ödüle layık gören Zeugma'ya ve Dizimanyaq'a burdan teşekkürlerimi iletiyorum.
Ödülün kuralarına gelince, 7 maddelik kendinden bahset denilmiş. Neden kendimizi maddelere bölüyoruz ki? Bana göre, beni maddelerle anlatmak, atomu parçalarına ayırmaktan zor. Pehh.. Okuyanda beni bir şey sanacak. Sadece böyle direk sorulunca aklıma söyleyecek söz gelmiyor. Hem öyle 7 maddelik, artık kanun mu, kural mı dersiniz, karakter mi, huy mu dersiniz bilemiyorum, bir şeyler çıkartmak zordur benden. Ama deniyeceğim. Sonra bir bakacağım ki, 77 madde yapmışım.
 • sessiz, sakin ve yavaş diye tabir edilen insan türünden biriyim.
 • Birine içim ısındığında, en başta bunu bir gülümseme ile belli ederim. Mümkün olduğunca vaktimi ona ayırırım. Konuşmaktan keyif alırım.
 • Aynı derecede birini sevmiyorsam, sevmemişsem, o kişi ile tek kelime bile etmek içimden gelmez.
 • An gelir, o sevdiğim kişiden anında soğurum. Çoğu zaman birine ısınmam, sevmem çok zaman alırken hemde.
 • Solak bir insanımdır ama ters biri değilim.
 • Deli değilim. Çok da akıllı sayılmam.
 • Uyuşuk bir insanım. Sadece düşünerek yaşansa, ben en iyi yaşayan insan olurdum herhal. Düşünce dünyamın + hayallerimin sınırını ben bile bilmem. Çözemedim daha. Ama onları hep hayallerde bırakma gibi bir huyum vardır. Onları gerçekleştirerek yazık etmem. :D

Evet, zor kısmı başa aldım, geldik kolay kurallara.
Teşekkür faslı tamamdır.
Şimdi gelelim de kime nasıl gelelim. 7 maddeye zor dedim ama şimdi 11 kişi ben nasıl bulacağım ki.. Daha az olsa, ödülü geri vermek mi gerekiyor ki.. Ama yok ben vermem geri falan. Kimse alamaz bu ödülü benden. :D Spatulayla kazısanız ayıramazsınız bizi artık.
Neyse.. İçlerinde ödül veya mim olayına sıcak bakmayanlar olabilir. Ben sadece ödülü gönlümden koparaktan vereceğim. Yani senin almış olman zorunlu değil tamam mı.. Gönlümden koptu diyorum işte. Ve işte onlar:


Hepsinin kapısını tıklatır, ödülü bırakırım. Benim işimde bitmiş olur. Şöyle bi güzel ohhh.. çekerim.
Ödülüme bakarım. :D

Yorumlar

 1. Birde ikizler burcuyum de tam olsun özelliklerin kızımla müthiş benzerlikleri var solaklık dahil :) Yanıt için teşekkürler keyifle okudum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ben terazi burcuyum. Kendimi de terazinin dengeli dengesizliğine benzetirim.
   Ben teşekkür ederim. :)

   Sil
 2. Öncelikle çok yönlü blogger ödülü almanız ve aynı ödülü bize de layık bulmanız bizi duygulandırmıştır. Yakın zamanda tanıdığımız ve blogtaki paylaşımlarınızdan mutlu olduğumuz "Uyuşuk Hayalperest" aynı zamnda gönüllerimizde taht kurmuştur. Güzel bir blog dostumuzsunuz. Bizi takibe almanız ve bizi onurlandırmanızdan dolayı size teşekkür ediyoruz.

  Sessizlik, sakinlik ve yavaşlık uyuşukluk gibi algılansa da, ruhundaki kopan fırtınaların bir okyanusun med ve ceziri kadar coşkuludur. Bunun farkındayım.

  Tebessüm edene karşılık verirsin. surat asana da yüzünü ekşitirsin. Pozitifsin. pozitif duygular taşıyorsun. yanında negatiflikten konuşan herkese karşı bir antipatiklik durumun var.

  Sevmediğin kişiye duruşunla yansıtıyorsun. Hatta düşüncelerini bile okuyabiliyorsun. Duygusal bir optik gibi insanları okuyabiliyorsun.

  Anlık ısınma ve soğuma durumu, karşındaki kişinin taşıdığı duygu ve düşünceye göre değişebiliyor. Bu da onun hareketlerine yansıdığında, nasıl bir menfaat içinde olduğunu çözebiliyorsun. istiyorsun ki herkes olduğu gibi yaşasın. Yaşadığı gibi de olsun. Daha doğrusu insani olsun. vicdani olsun.

  Solak bir insansın ama tabirimi mazur görürsen salak bir insan değilsin. kim ne yaparsa kendine yapar diyorsun. Kötülük, yapanın kendisine döneceğini iyi biliyorsun.

  Deli değilim diyorsun. Belki sen çağdaş veli olabilirsin. İyi bir insan güzel bir insansın benim hissettiğim budur.

  Düşünmek, hayal kurmak senin için bir yaşam felsefesidir. Bu umuttur. Umut ise yaşamaktır.

  "16"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne diyebilirim bilmiyorum. Bana demişsiniz düşünce okuyan, optik biri ama siz beni yazmışsınız.
   Çok çok teşekkürler. İnanın öyle mutlu oldum ki şimdi. Ağlasam yeridir. Yine Teşekkürler.
   Lafı uzatarak bu güzelliği bozmak istemiyorum. (:

   Sil
 3. Teşekkürler ödül için. Ödülü aldım, kitaplığa koydum. ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim Efenim, kabul buyurduğunuz için. ;) :)
   Eminim çok yakışmıştır. :)

   Sil
 4. tesekkurler odul icin :) ama bu mum olayini daha kavrayamadim ben niye yapilir amac ne fln filan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim. Niye yapılır, amaç nedir? Bende duyduklarımı paylaşayım; mim ve ödüller blog kardeşliğini pekiştirmek için yapılıyor-muş. İçinde barındırdığı konu ve sorularla birbirlerini tanıma imkanı çıkıyor ortaya. Ben öyle öğrendim. :)

   Sil
 5. amanın ne güzel sürpriz oldu bu bana , çok teşekkür ederim;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süpriz yapmayı severim. :) Öyle olması ayrıca sevindirdi beni. Ben teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…