Ana içeriğe atla

Sevdiğim Adamlar - Olgun Şimşek

Başlık aslında sadece O'nun adı. Sevdiğim Adamlar adı altında, hayran olduğum, karizmasına bayıldığım adamları yazmaya karar verdim. İlk sırayı bugün hakkında bir röportaj okuduğum birine verdim.
Olgun Şimşek:
Böyle etrafda çok görünmeyen, kendine has bir tavrı, kişiliği olan kişilikleri severim. Onlardan biri de Olgun Şimşek.
Olgun Şimşek'i ilk Yedi Numara dizisinde tanıdım. Meşhur olma heveslisi, iyi niyetli bir delikanlı idi. O uğurda neler yapmadı ki..
Sonra Olgun Şimşek'i bir sinema filminde gördüm. Ama filmi izlemek nasip olmadı. Sonra başka bir dizide, Gelincik'de , bambaşka bir karakterle gördüm. Bu sefer acımasız, kötü bir adamdı.
Şimdi de, bir dizide iki farklı karakteri oynuyor. Yalan Dünya'nın Selahattin'i ve Ahmet'i Olgun Şimşek. Ve bu diziyle aldığı bir ödül var.
Öyle etrafta görünmeyi, çok para kazanmayı, çok da konuşmayı sevmezmiş. Ayşe Arman kendisini zor bela ikna etmiş. Bir röportaj yapmış Olgun Şimşek'le. O röportaj bu.
Keyifle okudum. Daha iyi tanıdım. Daha bi çok sevdim Olgun Şimşek'i. Ve biraz da kendime benzettim. Ben evli olduğunu bile bilmiyordum. Benim hayranlığım, hiç öyle derinlemesine olmadı zaten. Genel olarak yani. Olgun Şimşek' e karşı olan bir durum değil.
Duruşu farklı. Kendini yakışıklı bulmuyormuş. Ama karizması var. Oyunculuğu çok iyi. Bunun için bir Yedi Numaraya, birde Gelincik dizisine bakın derim. Farkı ve kaliteyi görürsünüz bence.
Başka -sevdiğim adamlar- la görüşmek üzere. Sevgiyle kalın.

Yorumlar

 1. Sesi değil ama sesini kullanılış biçimi beni çok etkiliyor..

  YanıtlaSil
 2. Konuşmasını kastediyorsunuz sanırım.
  Türkü de söylüyor da, onumu diyorsunuz acaba dedim. Güzel söylüyor bana göre.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konuşurkenki sesine kattığı anlamları .. Yani bana duyumsattıklarını :)
   Evet türküleri yorumlayışını da çok seviyorum..

   Sil
  2. Anladım.
   O güzel türkülerini dediği gibi güzel fimlerde, dizilerde görelim yeter. (:

   Sil
 3. hımmm tanımıyorum ama zaten pek ortada değilmiş severim bölelerini.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (:
   Böylece birazda olsa tanımış oldunuz.

   Sil
 4. Beşik Kertmesi diye bir dizisi vardı bir de. Orada da çok iyiydi. Çok sevdiklerimdendir Olgun Şimşek her yönüyle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa.. Evet oda vardı. Meltem Cumbul'la birlikte oynamışlardı. Komik bir diziydi. Değişik bir senorya idi hatta.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…