Ana içeriğe atla

Sus.. Belki Duyarsın Suskunluğu..


Boğazda bir düğüm. Yürekte sıkışmış bir yumru.

Beden ve ruh kendini yalnız hissediyor.. dışarıda çocuk sesleri..

Aslı ise kocaman bir sessizlik.. boğulma.. yalnızlık.. haykırma isteği.. susma hevesi..

Büyük ikilemler.. karışık bir kafa. Karışık bir zihin. Karmaşık ruh hali..

Korku.. bağlanamama.. belki istediğini bulamayış.. tam istediğini.. yürekte bir yumru..

Hayaller bile tuhaf.. tutarsız.. korkulu.. kavgalı hayaller. Bu mu istediği.. bilmiyor.. susuyor. Kafa karışık. Belki ruh karışık.. yürek karışık.. karmakarışık..

Gitme isteği... gidememe.. hüzün.. nefret..

Kime nefret ... niye.. bilinmiyor.. bilmiyor.. belki kendine..

Ağlamak.. belki iç boşalır.

Gitmek.. belki çare mi olur..

Kalmak.. yorucu.. yorulmuş.. ama anlamıyor kimse..

Yalnız.. korkak.. yorgun..

Hiçbirşeye yakıştıramıyor kendini..

Boğazında bir düğüm. İçinde bastırılmış bir çığlık. Kin ve nefret...

Yürekte asılı kalmış yumru. Sıkıştırıyor kalbini..

Susuyor.. Susuyor.. belki konuşsa..

Ama olmuyor.. düğüm izin vermiyor... kelimelerden evvel yaşlar dökülüyor...

Susuyor.. yine.. sadece...

Susmasını duyan yok.. Susması belki en büyük çığlığı.. Ama herkes sağır.. kör.. umursamaz..

Susuyor.. Sustu.. Susacak..

Sende sus.. belki duyarsın suskunluğu..nu..

Yorumlar

 1. Duymak isteyen duyar ve kendini hissettirir. Gerçek bir dost gibi.. Ay ışığında hayal dünyası, bir umut ışığına mutlaka kavuşur. Çünkü aradığı bir ışıktır. bir umut ışığıdır. karanlıkları ve karamsarlıkları ortadan kaldıracak yüreğini aydınlatacak, ferahlatacak bir umut ışığı. Çünkü bu ona hak ediyor. Güzel insanlar güzelliklerle buluşsun.. İyi insanlar iyiliklerle buluşsun. Doğru insan doğruluklarla buluşsun. Huzur bulsun.. Sükun bulsun.. Ömür boyu hak ettiği mutluluğu yaşasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sade ve kısaca, yine teşekkürle kalıyorum.
   Teşekkürler. (:

   Sil
 2. Saçlarımı dağıttım , sonra açtım.
  Kirpiklerimin döküldüğünü gördüm , güçsüzleştiğini..
  Boynumdaki kolyem yamukmuş , onu düzelttim.
  Gözümün altında duran güneş lekesine baktım.
  Sıkıldım saçlarımı savurdum..
  Yalancıktan bir gülümseme kondurdum en son.

  Kısacası , yazıyı okuyunca aynadaki aksimi gördüm.. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim, bu içten yorum için.

   Sil
 3. Bahardandır...
  Geçer gider; Belki biraz, az biraz hüznü kalır duyguların..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de.. Tutar işte arada. Dökülür sadece klavyeden.
   Teşekkürler.

   Sil
 4. Susmak değerlidir bazen,
  Soluksuz ve derinden..

  Kainata bırakamayacağım serzenişler için gül,
  Susmak ki..
  Kimi zaman ceza, kimi zaman ödül..

  Uyuşuk Hayalperest'e..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyuşuk Hayalperestte alır bu dizeleri, saklar içinde.
   Soluksuz, derin bir ceza.. Belki de ödül. Kimbilir.
   Çok teşekkürler. (:

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…