Ana içeriğe atla

U.H. Çekiliş.


Efenim..
Çok düşündüm. Tahmin edemezsiniz hemde baya düşündüm. Öte düşündüm, beri düşündüm..
Sonra dedim ki, sonunu düşünen, sonunda düşünmediği bir yola giriyor. Yani hiçbirşey değişmiyor. Bende düşünmekten vazgeçtim.
Nihayetinde de sizlere bunları yazıyorum.
Evet... Başlıktan da anlaşıldığı üzere, bu uyuşuk kişilik bir çekiliş yapacak. Bir ben kusur idim. Ki kusur olmayı pek sevmem. Çekilişimi bu postla birlikte başlatıyorum.
Şimdi...
Efenim, ben şimdi hem benzer ama bir o kadarda farklı olmayı istediğim için, çekilişimin bazı detayları farklı olacak.
Neymiş o detaylar.. ?
Tek bir detay var tabi. O da çekilişe nasıl katılacaksınız detayı.
Şöyle ki, sizden, çekilişime katılacaklardan tek istediğim, bu konunun altına, benimle ilgili bir detayı yazmanız. O kadar.
Nasıl bir detay mesela?  diye soranlara şöyle örnek vereyim.
Saçın kısa.. uzun.. boyum postum.. kiracıyım.. evlerim var bissürü.. ölmeden yapmak istediğim şey şudur mesela.. sevdiklerim, sevmediklerim.. izlediklerim.. (ipucu olarak mimleri tavsiye edebilirim. Ayrıca blogun en altında arama motoru mevcuttur.)
Özetle blogumu okuyan biri, zaten benle ilgili birşeyi anında yazabilir. Tabi uyuşuk olduğumu yazmayın. Onu kabul edemem. :D
Onun haricinde başka birşeye gerek yok.
Cevaplarınızı kimse görmeyecek. Soru sorarsanız cevabını yazarım. Onun haricinde konunun altında herhangi birşey yayınlanmayacak.
Vee... Ve.. Son olarak, ne vereceğim ben size. Bakın onu unutacaktım.
Kitap veriyorum. Resimde görmüş olduğunuz kitabı, eski usul olarak çekeceğim çekilişle biriniz kazanacaksınız. Hediyeyi hediye etmek sünnettir.
 Ayrıca içinde (resimde de görünüyor) yüzde yüz el yapımı, orjinal kitap ayracı da olacak.
Şimdiden katılacak olan herkese bol şans dilerim.
Çekilişin bitiş tarihi olarak 14 Aralık Cumayı seçtim..

Yorumlar

 1. işteyken bir şey yemeden elini yıkarsın, çünkü milyonlarca mikrop olduğunu düşündüğün klavye sinirlerini bozuyor :)

  YanıtlaSil
 2. Mrb:)
  Yeni fark ettim blogunuzu.Sizin hakkınızda bir şey bilmiyorum ama mimlerden faydalanıp bitter çikolata sevdiğinizi öğrendim:)
  Polisiye dizileri de unutmayalım.

  Şanslı olmak dileğiyle..

  et_hotmeyil.com@hotmail.com

  YanıtlaSil
 3. Uyuşuk Hayalperest, Sadık bir okuyucu ve blog dostudur. Hiçbir zaman yorumunu eksik etmez, hal hatır sorar.. :)) çekiliş hayırlı olsun tekrar. ;))

  YanıtlaSil
 4. o kitap yalan olur ki öyle bi kitaba sahip olduğunu bile sanmıyorum, 21 aralığa güvenerek kurdun bu tezgahıııı, seni seniiiii.. yorumum yayınlansın lütfen, hem ben çekilişe dahil olmak istemiyorum. ben banko adamımdır, çekilişler beni bozar :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sırf yayınlansın dediğiniz için yayınladım. :) :)

   Sil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. heeeey çekilişlere katılmam ama bunu haftasonu yazımda duyurayım. kitap da ayraç da iyiymiş.
  :)
  seninle ilgili ayrıntı, saçların ya, çok değişik, böle dökülüyo filan di mi, annatmıştın.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peki madem katılmıyorsunuz. :)
   Duyuru içinde şimdiden teşekkürlerimi sunayım.

   Sil
 7. Kitap seviyorsun diye tahmin ediyorum ben de çok severim,şansımı da denerim

  YanıtlaSil
 8. Doğduğunuz yer. Büyüdüğünüz ve hala yaşadığınız yer Derince/Kocaeli.
  Eski şarkıları seviyorsunuz, sinemaya çok ilgilisiniz
  Otuza yakın veya otuz otuzbeş yaş arası tahmin edemediyorum daha küçükseniz bilemedim :)
  çekilişinize katılıyorum mu acaba?

  YanıtlaSil
 9. Sema tabiki kabuldur. Ve diğer katılan arkadaşlar, sizlerinki de kabul. :) Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 10. Ben de katılmak istiyorum. trivial3222@gmail.com

  YanıtlaSil
 11. Kleinn Klein şartı yerine getirmemişsiniz. Lütfen, bir daha başvuru yapın, yoksa kabul edemem.

  YanıtlaSil
 12. Hmm
  Uyuşuk Hayalperest Jackie Chan'i seviyor :D

  Çıkmaz demedim şansımı denedim
  U.H. çekiliş oo ooo!
  bak sana söz ve beste ohh ne güzel :D

  YanıtlaSil
 13. Detay: Evli değilsin, bekarsın
  çekilişe katılmak istiyorum
  izleyicinim gfc: ozlem_el
  ozlemelmacigil@hotmail.com

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…