Ana içeriğe atla

Bir Resim Bir Öykü - 2

Evinde sessiz sakin otururken, köpeğinin sesini duyup, cama koştu telaşla. Normalde pek ses çıkarmayan bir köpekti çünkü.
Baktı ki, dışarı kadar çıkmış, yanında bir adam var. Köpek de deli gibi havlıyor.
Allah.. dedi. Adamı mı parçaladı naptı bu hayvan.. Böyle deli düşüncelerle, pürtelaş çıktı evden. Koştu köpeğine. Baktı ki, ortada ısırılmış biri yok. Bir köpek daha var. Minik, süs köpeklerinden. İçi ferahladı. Hala havlayan köpeğini sakinleştirmeye çalışıyordu ki, yanında duran adamın yüzüne bakmayı akıl etti. Ama bakmaz olaydı, görmez olaydı iyiydi. Bu adam, onun aşık olduğu adam idi. Hep yollarını gözlediği. Bir gün belki denk geliriz diyerekten, kendini bakımlardan bakımlara soktuğu. Hep düğüne gider gibi sokaklara çıktığı, o adam idi.
Ama gelin görün ki, şimdiki hali, yerin dibine girse de görmesin beni diyeceği bir hal idi. Saçlar dağınık. Üstünde kıytırık bir pijima. Dişler fırçalanmamış. Perperişan idi özetle.
Kendini köpeğinin içine sokmak istercesine sarıldı hayvana. Yüzünü gömdü köpeğin tüylerine. Şimdiye tek kelamını duymadığı o adam konuştu nihayet.
Merak etmeyin, dedi gülerek. İkisi de iyi. Sizinki benim küçük hanımı sanırım beğendi. Bendeki de ne şans, daha dün aldım bu köpeği.
Şans.. Şans derken, diye düşünmeye başladı. Kafasını da farkında olmadan kaldırdı biraz. Tanıştırmış olduğu için mi şans diyor ki acaba. Kalbi küt küt atmaya başladı birden. Sonra perişan hali geldi aklına, yumuldu yine köpeğine.
Adam bu haline meraklanıp, önünde oda diz çöktü. Eğilip bakıp, iyi misiniz dedi. Kafasını kaldırıp, gözlerini gözlerine çok yakın görünce, dili tutuldu sanki kızın. Evet evet dedi, kafasını çevirdi öbür tarafa hemen.
Köpeğinizi çok seviyorsunuz belli. Hiç bırakmadınız hayvanı. Bırakın az, artık onu çok sarmanızdan havlıyor sanki. Sonra baktı ki doğru söylüyor adam. Elini gevşekti biraz. Farkında olmadan kendi eliyle köpeciğini öldürecekti. Ama bırakamam seni diye fısıldıyordu kulağına köpeğin. Bırakırsam ayağa kalkıp, yüzüne bakmam gerekecek. Böyle deli görüneyim daha iyi. Ve içimden dualar etmeye başladı, adam gitsin diye. Sen bunca zaman iki dakika görmek için yüz takla at. Sonra adamla neredeyse yarım saat dipdibe kal ama isteme. İşte duanı eksik yapmayacaksın. Böyle ters ve eksik tutar . .. diye deli deli düşünürken, adamın sesiyle kendine geldi.
Gitmem gerek diyordu. Bir daha buradan geçerken dikkatli oluruz. Dedi.
Gözleri parladı sanki. Birden kalktı ayağa, bende bende.. dedi adama gülerek. Aldı köpeğini içeri girdi.
Evet.. sevinçten havalara uçuyordu artık. Yine geçecekti. Ve bu sefer, onu bu halde asla ama asla görmeyecekti.

Yorumlar

 1. hay allah ya ne hikaye olmuş ama.
  olur değil mi böle sahiden de.
  yaaa bak sen senaryo yaz işteeeee.
  :)
  önceden de yazmıştın di mi. resimden hikaye. yine yarışma mıı.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bilmem. Aklıma geldi yazdım.
   Yok bunları öyle yazıyorum işte. Yarışmadan kalma huy. :) :)

   Sil
 2. yaaa buna yorum yapmasam olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hımm.. Du.. ensendeki silahımı çekeyim... :D :D
   Duyan da zorla yorum yazdırıyorum sanacak.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…