Ana içeriğe atla

Hayırlısı...


İnsanın aklında bir şey takılı kaldı mı, o insanın işinden hayır gelmiyor. Başka bir şey yapamıyor. Yapmak istemiyorsun. Şu günlerde öyleyim.
Günde en az 100 kere iş ilanlarına bakıyorum. Kendime uygun olanları yazıyorum. Hatta arıyorum. Kimisine de gidiyorum. Ama gitmekle iş bitmiyor. İş görüşmesine sanki birinin zoru ile gitmiş gibi bir ruh hali ile gidiyorum. Kendime ben bizzat iş vermem. İstemediğini düşünürüm çünkü. Öyle hal alıyor beni o görüşmelerde. Tutuluyorum kalıyorum. Eğreti gelin gibi oturuyorum. Aklıma soracak bir şey gelmiyor. Yeri geliyor, sadece bakışıyoruz karşımdaki ile. Sonra da diyorlar ki, bu işte biraz atik olmalı insan, konuşkan olmalı. Sonra içinden de diyor ki, ama sende hiçbiri yok, yallah... Tabi dış sesten beni arayacaklarını söylüyorlar.
Dahası içimi korku kaplıyor. Yahu, iş isteyen benim, arayan benim. Talep eden benim. Niye korkuyorum bilmiyorum. İş olacak diyecekler diye resmen ödüm patlıyor. Deli miyim neyim, bilmiyorum. Olmayınca da, niye olmadı diye dertleniyorum. Hala buralarda kaldım diye içerleniyorum. Şimdi kesin sizde bu kız delirmiş dediniz. Haklısınız.
Bu gel gitlerle içimden yazmakla gelmiyor. Bir de iş için buradan ayrılmakta ayrı dert oluyor zaten. Adama söyleyenekadar göbeğim çatlıyor. Öyle bir ruh hali ile de çıkıyorum ya, baştan enerjim gidiyor.
Bilmiyorum, halim, sonum ne olacak. Yeni bir iş bulacak mıyım.. Yoksa atanır mıyım ki acaba bu sefer... pufff...
Bir de ev meselesi var. bulamadık daha gönlümüze göre bir ev. Hayırlısı... Hayırlısı...

Yorumlar

 1. Çok zordur bilirim..umarım gönlünüze göre bir iş ve ev bulursunuz..Bazen hayat geçiş dönemlerinden ibaret oluyor..sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var..Birde herşey olacağına varıyor..Hayırlısı olsun sizin için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım... İnşaallah. Amin... Amin..
   Evet olacağına varır herşey.. Şu belirsizlik bitiriyor insanı en çok.
   Sağolun. :)

   Sil
 2. hakkında hayırlısı olsun inşaAllah..
  bu arada kalmışlık hissini bende yaşadım maalesef, ama inan bu kadar çok strese değmiyor!sanırım çalıştığımız yerle duygusal bağ kurunca ihanet ediyormuş gibi hissediyoruz, haliyle buda bütün enerjimizi alıyor..
  çok fazla kafana takma yani, isteklerini gözden geçir ve daha kararlı bir şekilde git görüşmelere :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin... Eksik olmayın. :)
   Galiba tam olarak bu bendeki korkunun, isteksizliğin nedeni. Halbuki adamda git istersen dedi. Bilmiyorum, belki de başka yerde başaramamaktan korkuyorum ben.
   Sağolun. Önce ne istediğimi bilmem gerek cidden. Öyle her işe balıklama dalmamam lazm birde. :)

   Sil
 3. Sıkıntılar biter mi?
  Hayırlısı olsun... :)

  YanıtlaSil
 4. bak şimdi ben de anlamadım ki neden böle yaptığını.
  hem istiyor hem istemiyor gibi.
  çok istekli olunca alırlar ki tabii.
  :)
  atanmak. anlamadım yine.
  yani, sen şimdi devletten atama tayin mi bekliyorsun ki bir yandan da.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Bende istek azlığı var, itiraf ediyorum. ama korkudan yaa..
   kpss atama olursa diyorum. :)

   Sil
 5. canım ya üzülme bi vakti vardır da onun için olmuyordur. Hem iş hem ev konusu.
  İnşaallah gönlünden geçenin birebir aynısı hatta daha güzel olanından bir iş ve ev bulursun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyledir elbet. Ama beklemek can sıkıcı oluyor. :)
   İnşaallah.. Amin.. diyorum, canı gönülden. Eksik olma.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…