Ana içeriğe atla

Mevsimlerden Sonbahar

Oyyy... Benim canımıniçi okuyucularım sizi bensiz bıraktım nicedir. (Adımda uyuşuk olabilir ama ben bir hayalperestim neticede. ) Eylül ayı geldi geleli pek yazamıyorum. Sanmayın suçu bu ayda arıyorum. Sadece şuan o aydayız ya ondan. Malum bayramdı. Ve bizim düğün işleri.
Aman merak etmeyin ben evlenmiyorum. (:
Abimiz evleniyor.

Ve açıkcası itiraf ediyorum ki akşamları yazma isteğimi arıyorum ama bulamıyorum nedense...
Kaçıp gidiyor. Nerelere gidiyorsa artık. Bi bulursam var yaa...
İşyerinde de o yoğunlukta bir geliyor pir geliyor ki sormayın.
Ayarsız. Kime çekmişse artık.

Gündemi de pek takip edemiyorum. Ne olmuş ne bitmiş pek bilgim yok.

Ama televizyonların yeni sezonu başladı.
Diziler kaldıkları yerden devam demeye dün akşamdan başladılar.
Mesela Arka Sokaklar dizisi.
Gözüme takılan bir husus var. Hüsnü Çoban'ın en küçük çocuğu Haydar Berk'i hiç göremedim ben. Bi büyüğü olan kızı değişmiş. Çenesi açılmış. Haydar uçmuş...
Eski ekip yine bir arada. Bu sezon biter herhalde artık.

Cnbc-e nin yeni sezonu da haftaya başlıyor. Hadi hayırlısı.
....

Hava durumu spikerleri derler ya hava nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun.
Artık sonbahardayız. Doğanın mevsimi sonbahar olsun, yeter ki bizim mevsim hep bahar olsun.
Bunun için;
Gülümseyin... (:

Yorumlar

 1. Tekrardan hoşgeldiniz efenim. Abiniz için hayırlı olsun, darısı bekarların başına diyelim. (:

  Arka Sokaklar'daki küçük kız zaten hiç konuşmuyordu. Bugüne kadar konuştuklarını toplasak sanırım 10 dakika anca eder. Zeynep'in dönmesine de şaşırmadım açıkcası. Geçtiğimiz 2 sezonda Murat & Zeynep yerine gelen Sinan & Elif geldi. Ancak onların fazla sevilmemesi üzerine Murat & Zeynep'i diziye dahil etmek istediler. Murat'ın yeni bir projesi olmadığı için geldi. Ama Zeynep'in "Canan" dizisinde oynayacak olması nedeniyle kadroda yer alması mümkün olmadı. Bir sezon sonunda Canan'ın tutulmaması, Arka Sokaklar'a geri dönüşü ile sonuçlandı. Ve şu an da mutlu ve mesut devam ediyorlar. Dizinin yeni sezon kadrosunu bilmiyorum ama Sinan & Elif'in çıkacağını düşünüyorum.

  Nasıl yorum ama... Gelin efenim senaryo yazalım (:

  YanıtlaSil
 2. Bu arada CNBC-e'de yeni sezonda Game of Thrones'un 1. sezonu yayınlanacak. Zaten ikinci sezonu taaa 2012 İlkbaharında... Bu diziyi tavsiye ederim efenim. Güzel dizidir. Denk gelebilirsem tekrardan izleyeceğim bakalım. (:

  NOT: Peşpeşe iki yorum için kusura bakmazsınız inşallah efenim.

  YanıtlaSil
 3. Aman Efenim ne kusuru. Yazın istediğiniz kadar.

  Biraz açtım yine arayı. Hastalık falan.
  Neyse konuya geçeyim.

  Gerçekte de Murat ve Zeynep'in boşandığını okumuştum nette. Ama başında ismi nasıl yazıyordu göremedim. Canan dizisininde setleri aksattığı için kovulduğunu okudumdu. Çocuğu rahatsızlaşmış bir ara ondan. Acımamış yapımcı. Herkes İnanoğlu değil.
  Herşeyi geçtim bir çocuğu nasıl puff diye yok ettiler anlamadım. Bakalım diğer bölümlerde ne olacak.
  Elif öldü zati bu arada. Sinan hala kadroda ama. Murat ve zeynep aşkına üçüncüyü ekleme yolundalar. Melek Zeynep'in varlığından, Zeynepde Meleğin varlığından rahatsız durumda.

  Bakarım tabi Efenim. Beğenirsem izlerim.

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun efenim.

  Ooo çok fena bir "spoiler" yedim. Elif ne ara, niye ölmüştü ? O kadar tekrarını izledim ama bu bölüme hiç denk gelemedim.

  Melek'i zaten hatırlarsan başta Mesut için düşündüler. Ama ne olduysa vazgeçip Murat'a yönlendirdiler. Ben demiştim bunu böyle yapıyorlar, yarın bir gün Zeynep gelince ne yapacaklar diye. Tabi kendi kendime...

  Önümüzdeki bölüme biraz bakıyım da bilgi sahibi oluyum. Ne de olsa izlemezsen tekrarına mecbur bakıyorsun. (:

  YanıtlaSil
 5. Sağolun EFenim.

  Ooo.. Ooo.. Elif geçen sezon finalinde öldü. Kendi istemiş ayrılmayı.

  Evet. Kimi dizide iki kere izle tadından yenmiyor. (:

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…