Ana içeriğe atla

Keşanlı Ali Destanı

Nejat İşler geri dönüyor.

Hem de bir destanla. Keşanlı Ali Destanı adli dizi ile ekranlara gelecek. Keşanlı Ali karakterini oynayacak Nejat İşler, rolü için bıyıklı oldu.


Şahsen pek yakıştıramadım bıyığı. Büyük göstermiş Nejat İşler'i. Şimdi diyorsunuzdur ne küçüktü ama. Olabilir. Bıyık erkeği çok değiştiriyor. Nejat İşler'i de olduğundan çok farklı göstermiş.

Keşanlı Ali Destanı dizisi KanalD ekranlarında olacak.

10 Aralık Cumartesi saat:20.de başlıyor

Kadroda Nejat İşler olması, benim için izlenebilir bir dizi yapıyor. Yani ilk bölüme şans verebilirim. Onu seviyorum diye de diziyi sevmezsem izlemem ama.

10 Aralık tarihi geldiğinde izleyip görürüz bıyıklı Nejat İşler'i.

Peki Keşanlı Ali Destanı nedir, kimdir ?

Keşanlı Ali Destanı Haldun Taner'in yazdığı müzikal bir oyundur. İşlemediği bir suç yüzünden hapse giren ezik denilecek kadar efendi, sessiz Ali, hapisden bambaşka biri olarak çıkar. Artık susmayan, başkaldıran ve zalim biri olmuştur. Ama değişmeyen tek şey sevdasıdır. Ama sevdalısı artık ona düşmandır. Çünkü öldürdü diye hapse girdiği kişi Onun dayısıdır.

Keşanlı Ali Destanı, sinemaya 1965 yılında Atıf Yılmaz tarafından uyarlanmış, Keşanlı Ali'yi Fikret Hakan, Zilha(sevdiği) Fatma Girik oynamıştır. Film o zamanlar birkaç ödül de almıştır. Dizi olarak da 1988 yılında çekilmiştir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…