Ana içeriğe atla

365 Günün Seceresidir – Fidanım Ağaç Olmuş mudur Ki..


Evet.. Günlerden cumartesi ve takvimin yaprakları 21 Mayıs tarihindeydi. İçimde yazmak istekleri coşkun bir halde idi. Arkadaşım Cenkin Web Günlüğü ile -adı Cenk, dememe luzüm yok herhal- bu hallerimi konuşurken, bana blog açmamı önermişti. İyi ki önermiş diyorum.

Öyle güzel yazılar döktürdüm ki -çok pis bencilim valla- , öyle güzel yazılara ulaşma imkanı buldum ki, ve böylesi güzel insanlar tanıdığıma inanıyorum. Onların yazılarına ulaşmak, yorumlarımla onlarla konuşmak, bana göre tanımaktır. Bu blog aleminde.

Neyse, lafı çok uzatmıyım, öyle ödül almaya çıkmış insanlar gibi.

Seceremi yokladım. Fidanımı ektiğim o ilk gün, o ilk su. İlk merhabam.

Şuan son verilerle konuşursam, 301 dal salmış benim hayal dünyamın o küçük fidanı. Sizce ağaç olmuş demek doğru mudur?

Ve 480 su dökülmüş dallarıma. Canıma can olmuşlar. Eksik olmayın emi.

Sözleriyle, gözleriyle can olanlar, bana yoldaş olanlar sayesinde de 20.850 kere görüntülenme kaydedilmiş bir yıl içinde. Baka baka büyüttük biz bu fidanı. Kim demiş olmaz diye, baktık oldu.

Secereme en çok aranan kelime olarak geçmiş: ayisigininhayaldunyasi.blogspot.com

En çok beğendiğiniz mi desem, okuduğunuz mu desem, ilginizi çeken mi desem; en çok bakılası dalım: Zil Çalınca


Secere dedim. Secere soyağacı demek imiş. Ordan blogumu bir ağaca, diktiğim bir fidana benzettim. Henüz bir cinsi yok, türü yok. Umudum, hayalim; çınar ağacı olmasıdır.

Bunuda fidan, su, dal nerden çıktı ki şimdi, diyenlere açıklamam olarak kayıtlara geçiriyorum.

Ve daha nice senelere İnşaallah diyerek, noktayı konduruyorum. Sevgiyle kalın.

Yorumlar

 1. Nice senelere Ay'ın ışığı (:

  YanıtlaSil
 2. Nice senelere Ay'ın ışığı (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çift dikişli. :)
   Teşekkürler. Sayende. ;)

   Sil
 3. Nice Seneler Görmen Dileğiyle :)

  YanıtlaSil
 4. Nice senelere ve nice dostluklara. Allah yüreğine göre versin herşeyi.. Bu da duamız olsun sana ve sevdiklerine..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, İnşaallah.
   Çok teşekkür ederim. İyi ki sizin gibi güzel insanları tanımışım.

   Sil
 5. Nice yıllara..
  Yazmayı hiç bırakmamanız dileğiyle.. ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.
   İnşaallah, bırakmamak en büyük hedefim. (:

   Sil
 6. güzel açıklama.
  nice yazılara okurlara mimlere ödüllere.
  :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…