Ana içeriğe atla

Cesaret Dediğin...

Lisede dilime ve kalemime dolamıştım. Önüme gelen, neredeyse her hatıra defterine bu sözleri yazmıştım. Son veda sözüm gibi olmuştu galiba, son sınıfta.

" Birgün bir çılgınlık edip, seni sevdiğimi söylesem. Alay edip güler misin yoksa sende sevir misin?"

Aslında sevdiğim yoktu. Ama şarkının sözlerini çok sevmiştim. -miş olmadı ama hala seviyorum.
Belki de tersini hayal ediyorumdur... bilemiyorum şu an.

Neyse, bir dinleyin, dinleyelim.

Yorumlar

 1. bu aralar çılgınlık edecek kimse de yok ortalıkta

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2012'nin son çılgını aranıyor... diyelim. :)

   Sil
 2. Şarkılarla çok aram olmamasına rağmen sevdiğim ender şarkılardan biridir bu. Yeniden aklıma düşürdüğün için sağol, dönüp dönüp dinlerim artık :)

  YanıtlaSil
 3. Aslında birinin çıkıp seni sevdiğini söylemesi lazımdı şimdiye kadar.
  Bir de biz Türklere çılgın derler :)
  pehh...

  yaww sen birinin ahını almış olmayasın,
  aşksız kal, aşksız kal demiş olmasınlar kız sana :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deme kız öyle... ): Bak inanırım hee...

   Sil
 4. Ne çok severdim bu şarkıyı, iyi ki hatırlattın. Geçmişte yolculuk yapıverdim.

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir klip :) aşk olayı zarar verir bünyeye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Verdiği yan etkilerle geçer kanımca.

   Sil
 6. çookk şeyleri hatırlattı şimdi.. güzel şarkıydı, belki hala güzeldir.

  YanıtlaSil
 7. bende bu şarkıyı birine söylesem cevap ne olur acaba :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh.. hep o cevap merak konusu zaten. İyi olsa keşke hep cevaplar.

   Sil
  2. bi gün bi çılgınlık yapar ve söylersem çok mutlu olacağım en azından içimde kalmayacak :)

   Sil
 8. iyi yıllaaar.
  :)

  (bu arada, blog ismin, en sevdiklerimden. blogumun ismi olabilirmiş. ben de kendimi öle görürüm ki)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler.. :)
   Uyuşukluk ve hayalperestlik iyidir. :)

   Sil
 9. ah ahh hatırladım bi an eski günlere o klibe gtim ..
  mutlu yıllar..

  YanıtlaSil
 10. mutlu yıllarrrrrrrrrrrrrrr...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.... :)
   Ama ben daha son yazımı yazacağım ki..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…