Ana içeriğe atla

Düşünme.


Özlemek ne demek diye düşünüyordu.

Özleyen insan özlediğini nasıl anlardı? Ya da özlemek anlaşılır bir şey miydi?

Düşünüyordu. Şimdiye kadar kimseyi özlememişti. Yani özlemek denilen şey, onun bildiği şey ise, o hiç özlememişti kimseyi.

Aslında özlemek için birini sevmek gerekirdi. Böyle düşünüyordu. Ama O, şimdiye kadar birini sevmediğini de farketti.

Hiç aşık olmamıştı. O sebeple ki, aşık olmak nasıl bir şeydi onu da bilmiyordu. Belki de olmuştu da, haberi yoktu. Ama bildiği aşk hikayelerindeki gibi olmamıştı ki hiç.

Kimseyi görmek için delirmemişti bir kere. Konuşmak için çılgınca şeyler, hele hiç yapmamıştı. Yollar gözlememişti. Manasız gülücükler konmamıştı yüzüne.

Evet evet.. aşıkta olmamıştı hiç.

Hele o hep bahsigeçen mide kramp olayını hiç anlamıyordu.

Şöyle bir düşününce hiçbir şey anlamadığını farketti. Ve dahası hiçbir şey yaşamadığını da farketti.

Bu iyi bir şey mi yoksa kötü mü?

Yoksa kendi bir odun muydu ? ...

Sonra düşündü ki, düşünmek iyi bir şey değildir. Bıraktı düşünmeyi.

Yorumlar

 1. düşün düşün düşün... çok düşününce de gereksiz kuruntulara kapılıyoruz en iyisi hayatın çok da dışında kalmadan akışına bırakmak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bırak gitsin akışına.. Şimdiye bıraktık da ne oldu diyeceğim de olmayacak. :) :)

   Sil
 2. o mide krampı denen şeyin tarifinde sorun var bence. amaan neyse, düzeni tekrar kuracak değilim ya. pardon aşk mı dedi biri?

  hımmm ben kışı desem aşka karşılık. söylem olarak da uyuyor bak kışı aşk kışı :)) kışı derken mevsimsel bir şey değil, tavuğa dersin kış kış gibi, heh ondan yani..

  bu yorumda yayınlansın lütfen, çekiliş istemiyorum ne de olsa :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peki kışlasın lütfen aşk.. zati anlayan da yok. :)

   Sil
 3. Aşk matlub olan bir şey mi ki.. Farsça bir kelime. Oysa hub arapça bir kelime. Bir buğday tanebi gibi. Öz. Aşk patolojik bir durum. Hub sevgi, şefkat merhametin özü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşk.. sevgi şefkat ve merhamet.. hepsi demek olmalı zaten.

   Sil
 4. iyidir iyidir vardır herşeyin zamanı hee yoksa da napalık yani bize de böyle bir hayat verilmiş aşk bizim tabağımızın köşesine bile düşmemiş olsun be varsın olsun yine de yaşamak belki aşkla değil ama sevmek çok çok çok güzel bunu başaryoruz bence özlemek meselesi apayrı bi şey öğretilebilinen bi şey değil ve tabi anlatılabilen de bilemiyorum işte.
  odun'dan sevgilerlee:)))

  YanıtlaSil
 5. :)
  düşünmemek iyi bişi ivit.
  aşık olmak iyidir yaw.
  :)
  ama sevip özlediğimiz çok insan vardır yaaaa.
  aşık olmadığımız, karşı cins olmayan.
  :)
  aşık olmayan odun değil tabii ki.
  ortam olmamış işte.
  :)

  YanıtlaSil
 6. Yok kötü demedik de, iyi diyende pek çıkmadı. :)
  Odunluk işin şakası tabi. Tabiki değiliz. Sadece biz esas insanı bekliyoruz. :D

  YanıtlaSil
 7. Aşk eski bir yalan,
  Ademle Havvadan kalan...

  Bir de;
  kavuşamadın mı aşk olan bir söz vardı
  unuttum gitti :D

  başka da diyecek sözüm yok :)
  ama aşk bir gün kapını çalar merak yapma sen...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hep de öyle diyon sen. :p
   Tamam merak etmiyorum.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…