Ana içeriğe atla

Kuşaklar Buluşuyor - Yarışma

Gençlik ve Spor Bakanlığı bir yarışma düzenliyor.
Adı da Kuşaklar Buluşuyor.
Yarışmaya 15-20 ve 21-29 yaş arası her genç katılabiliyor.
Ayrıntılar için Kuşaklar Buluşuyor

Yorumlar

 1. yuh be yarışmalara bile katılma yaşımız geçmiş. hangi kuşaklarmış bu buluşan ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Yeni kuşak. Yoksa mavi mi? Bilemedim.
   şu yaş sorununu artık bende yaşıyorum.. sanki 30 yaş çok geç bir yaş gibi.. Allah Allah. Gerçi şuan 30 değilim ama gün sayıyorum. :D
   Ki iş alımlarında bile yaş sınırı 25 genel olarak.
   Çok dolu iimişim, boşalttım içimi. :)

   Sil
  2. yook yaşımla sorunum yoook, boş geçen zamanın üstüste yığılıp nüfus cüzdanımda birikmesi canımı sıkıyor sadece :)

   Sil
  3. Öyle sorun değil, bahsettiğim sorunlar demek istediğim. Yani şuan konudaki yaş sınırı mesela. Tamam bizim bir sorunumuz yok ama böylede göze sokulmamalı. :) bence.

   Sil
 2. Şu an nasıl kıkırdadım ..Yav hakkaten hangi kuşak o kuşak..Ay katıldım:):) Yok be kuşağa değil..Kızım şu anda diyo ki :"Anne neye güldün bu kadar:):)" Bizde 35 inden sonraki kuşak halat çekme yarışması yapalım..Vallahada yeneriz billahada :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :) Allah hep güldürsün İnşaallah..
   Gençlik bakanlığı olduğundan dolayı, 30 yaş genç katagorisine girmiyor demek. :)
   Ama dediğiniz doğru, yeneriz. Yenersiniz, yenerler.. :D

   Sil
 3. Ben de bugün altmış yaşına bastım. Bastonsuz bir dedeyim. Ben kuşaklar içinde yok muyum. :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında siz varsınız. :) yarışma konusu olarak, gençlerle dedeleri buluşturuyorlar. Sizden, birikimlerinizden, anılarınızdan faydalanabilirler.

   Sil
 4. Benden de geçmiş bu olay:))) Katılanlara başarılar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şartları arasında resimle sunum olmayaydı bende katılacaktım. :)

   Sil
 5. biliyorum yarışmayı:)
  katılmak için değil:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…