Ana içeriğe atla

Sefiller - 2013


Sefiller kitabını okumayan, herhalde çok az insan vardır. En azından ben öyle düşünüyorum. Baya ünlü bir kitap. Klasik.

Kitabın dizi versiyonu vardı. Baştan sona izlemeyemesem de izlemiştim birçok bölümünü. Ünlü Fransız aktör vardı, adını unuttum şuan.

Şimdilerde ise Sefiller'in yeni sinema filmi çekildi. Galası yapıldı. Ve Mart 2013'de gösterime girecek. 

Filmde çok ünlü isimler var.

ünlü Xmen Hugh Jackman var mesela. Esas adamı oynuyor. Bu yandaki resmi hapisten ilk çıkış halleri olmalı.

Bu oyuncularda film için, kılıktan kılığa giriyorlar. Sakal uzatıyorlar. Zayıflıyorlar. Şişmanlıyorlar. Ama parasını da fazlasıyla alıyorlar zaten.
 
 
Anne Hathaway de yer alıyor mesela filmde. O'da film için baya zahmet çekmiş. Kilo vermiş. Resimde görülen o saçlarını kestirmiş. Ki kitabı bilen bilir. Orda Anne'nin canlandırdığı kadın, saçlarını para ile satıyor, kızına bakabilmek için.
Ve filmde Russell Crowe'de yer almakta. Dedim ya, baya ünlü isimler yer alıyor.
 
Sanırım Sefiller'in şimdiye kadar çekilmiş en ses getiren, en ünlü sinema filmi olacak. Yahut oldu bile.

İzlemeyi düşünüyorum. 2013 filmlerinden ilk listeye giren film.

Yorumlar

 1. hmm güzele benziyor giderizbelki ben de yazdım aklıma thanks:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. :)
   oyuncular iyi, konu sağlam. İyi olur kesin.

   Sil
 2. Galası yapıldıysa buluruz bir iki aya , marta çok var daha beklenmez okadar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Ben genelde Türkçe izlemeyi seçtiğim için, baya beklerim. Ama bu filmi sinemada izlmeyi istiyorum. :)

   Sil
 3. duymadım.
  izlerim tabi yazarım da biloka.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Merakla bekliyorum ben de , sinemaya gitmek için iyi bir sebep olacak..

  YanıtlaSil
 5. Deeptone; Sizde benim yazdığım hiçbir filmi diziyi bilmiyorsunuz. Sanırım türlerimiz farklı. Yani izlediğimiz türler. :) :)

  Esrates; aynen benim içinde öyle. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya ama bak, sefiller çok severim, filmini, dizisini izledim. tolstoy ise en sevdiğim klasik yazar. bu dediğin yeni versiyonu bilmiyodum izlicem yazarım da zaten sona.
   :)

   Sil
  2. :) Anladım. Bekliyorum o halde yorumunuzu.

   Sil
 6. Giderken beni de al yanına
  patpatlar benden :D
  patpatları evden getirsem olmaz mı ki :P

  YanıtlaSil
 7. kitabını okuyalı çok oldu..az biraz hatırlıyorum. filmini de izlemek lazım..bu kadar da ünlü sima varken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benimde çok oldu. :) Hatta filmi izlemeden bir daha okuyayım diyorum. Karşılaştırma yapmak için, sırf. :) :)

   Sil
 8. Mart'ı iple çekeceğim :)

  YanıtlaSil
 9. Çooook çok uzun yıllar önce okumuştum, çocuktum daha o zaman. O yüzden bu habere sevindim. Yıllar sonra Sefiller iyi gelir eminim, hem de bu kadroyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende eminim diyebilirim. zaman çabuk geçse de izlesek.. :)

   Sil
 10. VE Bugun bu FİLM'E giriyorum. sadece 45 dk kaldı. 3 aylık bekledim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklediğinize değmiştir İnşaallah.:)
   Okuduklarıma göre kitabı baya kesip biçmişler. Öykü çok hızlı ilerliyormuş.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…